Mark Cavendish zdecydował się, w której drużynie będzie ścigać się w 2012 roku. Jednocześnie, Brytyjczyk nie podał nazwy swojej nowej ekipy.

Sprinter HTC-Highroad, opowiadał dla BBC Radio 5 o sukcesie w Tour de France i jego miłość do sportu. Zawodnik był pytany o swoje plany na przyszłość przez słuchacza. Początkowo nie chciał wdawać się w szczegóły, ale potem ujawnił, że zdecydował o swojej dalszej karierze podczas pokazowego kryterium w Eindhoven.

“Krąży wiele plotek o tym, gdzie mogę występować przez najbliższe trzy lata, ale naprawdę nie mogę powiedzieć”, powiedział Cavendish.

“Jest wiele zespołów, które mają swojego, narodowego sponsora. Sky to brytyjski zespół, a więc chcą mieć wielu Brytyjczyków. Cofidis jest francuski, więc chce Francuzów. Jestem w szczęśliwym położeniu, bo nie dostaje kontraktu ze względu na narodowość, ale dlatego, że mam sukcesy. Moje obywatelstwo nie ma żadnego wpływu na to, w jakim zespole się ścigam”.

“Nie powiedziałem też, że przechodzę do nowego zespołu. Moja decyzja zostanie ogłoszona publicznie w ciągu kilku tygodni”.

Andrzej