Ekipa Liquigas-Cannondale, na nasz narodowy Tour przyjedzie w bardzo mocnym składzie. Oprócz Polaków, we włoskim zespole zobaczymy m.in Petera Sagana oraz Vincenzo Nibaliego!

Vincenzo Nibali i Peter Sagan to nazwiska, które budzą respekt w światowym peletonie. Nibali to ubiegłoroczny triumfator Vuelta a Espana, a w ostatnich dwóch edycjach Giro d’Italia zajmował trzecie miejsce. 27-letni Włoch startował już w Tour de Pologne, zajmując w 2006 roku drugie miejsce na królewskim etapie z metą w Karpaczu.

Sagan to prawdziwa perła. Najbardziej utalentowany kolarz młodego pokolenia, który mając zaledwie 21 lat osiągnął już bardzo wiele. W ubiegłym roku – w pierwszym sezonie w światowym peletonie – wygrał etapy na takich wyścigach jak: Paris – Nice, Tour de Romandie czy Tour of California. W tym roku ma na koncie aż 8 zwycięstw i z pewnością na tym nie poprzestanie.

Czytamy Liquigas-Cannondale, myślimy Polacy. Tradycyjnie nie zabraknie ich na starcie w naszym narodowym Tourze. Na pewno wystartuje Maciej Paterski oraz Maciej Bodnar. We wstępnym zgłoszeniu nie ma Sylwestra Szmyda, ale jego start jest możliwy. Jak przyznał sam zainteresowany, teraz skupia się na Tour de France, a po nim podejmie decyzje co do ewentualnego startu w Polsce. Kibice z pewnością będą na niego czekali.

Ponadto w składzie na Tour de Pologne znaleźli się: Valerio Agnoli, Eros Capecchi, Dominik Nerz i Francesco Bellotti.

Źródło: Lang Team