Kolarz ekipy BDC Team, Marcin Sapa został triumfatorem 22 edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Ostatni etap po finiszu z peletonu wygrał Steffen Radochla (Nutrixxion Sparkasse).

Ostatni etap “Solidarki” wiódł z Radomska do Łodzi i liczył prawie 170 kilometrów. Na starcie nie pojawiło się kilku kolarzy, w tym Mistrz Polski, Tomasz Marczyński (CCC Polsat).

Od początku następowały liczne ataki. Aktywni byli m.in. Adrian Kurek, Wojciech Skarżyński  (obaj Polska MTB), Jarosław Rębiewski (Team BGŻ), Kristian Sobota (Christina Watches) a także Jarosław Kowalczyk (Polska MTB). Jednak żaden z ataków nie powiódł się.

Na skuteczny odjazd, po pokonaniu 85 kilometrów zdecydowali się Skarżyński, Martin Hunal (Sparta Praha) i Konrad Tomasiak (Polska Młodzieżowa). Ich przewaga oscylowała w okolicach minuty. Około 35 kilometrów przed metą, do dzielnej trójki doskoczyli Paweł Bernas i Adrian Kurek (obaj Polska MTB).

Jednak w peletonie na czele pojawili się kolarze BDC Team, w szeregach których jechał lider wyścigu Marcin Sapa. Bardzo mocno podyktowane tempo “niebieskich” zaowocowało zlikwidowaniem ucieczki.

Ostatecznie po finiszu z peletonu zwyciężył Steffen Radochla (Nutrixxion Sparkasse), który pokonał Toma Meeusena i Mickie’ego Van Empela (obaj Telenet-Fidea).

W całym wyścigu triumfował “Saper”. Klasyfikację punktową wygrał także Marcin Sapa, górską Oleksandr Sheydyk (ISD-Lampre), młodzieżową Arnaud Grand (Telenet-Fidea). Najlepszą ekipą została drużyna Dariusza Banaszka – BDC Team, a jeszcze dzień przed wyścigiem miała w nim nie startować…

Pełne wyniki 4 etapu + końcowe klasyfikacje > tutaj

Foto: Andrzej Dyszyński