Już po raz czwarty Fundacja Elektrowni Rybnik oraz Amatorska Grupa Kolarska Rybnik organizują wyścig szosowy. Sponsorem tytularnym została firma Banaszek Duda Company.

4. Międzynarodowy Wyścig Kolarski BDC Tour de Rybnik 2011, bo tak brzmi pełna nazwa imprezy, rozgrywany będzie już po raz czwarty. Tradycyjnie w miesiącu wrześniu do Rybnika zjeżdżają się kolarze z całej Polski oraz Republiki Czeskiej. Od tego roku imprezę wspiera firma Banaszek Duda Company, która została sponsorem tytularny wyścigu. To już kolejna impreza szosowa, którą sponsorują pasjonaci szosy Dariusz Banaszek i Robert Duda.

Bardzo nas cieszy wsparcie pana Dariusza Banaszka oraz firmy BDC Company. W imieniu organizatorów chciałbym za nie serdecznie podziękować, a także za zaufanie jakim nas obdarzył Pan Dariusz. Jak wiadomo sport bez sponsorów nie przetrwa, ale na szczęście są jeszcze osoby które wspierają polskie kolarstwo, zarówno to zawodowe jak i amatorskie – mówi Robert Słupik dyrektor wyścigu, a zarazem główny organizator.

Patronami honorowymi zostali:
Czesław Lang – Dyrektor Generalny Tour de Pologne UCI World Tour
Wacław Skarul – Prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Zygmunt Łukaszczyk – Wojewoda śląski
Adam Fudali – Prezydent Miasta Rybnika
Damian Mrowiec – Starosta rybnicki
Grzegorz Janik – Poseł na Sejm RP
Dariusz Biel – Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach
Krzysztof Sowula – Komendant Miejski Policji w Rybniku

BDC Tour de Rybnik rozwija się z roku na rok. Nowością w tym roku jest zgłoszenie imprezy do kalendarza imprez Polskiego Związku Kolarskiego – jako wyścig niepunktowany, a także Śląskiego Związku Kolarskiego – jako wyścig punktowany. W obu przypadkach dotyczy kat. ORLIK oraz ELITA mężczyzn. Będą także wyścigi OPEN, gdzie nie będzie wymagana licencja PZKol – tak jak to było w przypadku dotychczasowych edycji.

Jeszcze czekamy na formalną zgodę władz miasta oraz policji na organizację naszej imprezy, ale powinna to być czysta formalność. Organizujemy po raz czwarty wyścig w tej samej formule, na tej samej pętli także nic nieoczekiwanego nie powinno nas zaskoczyć. Co prawda w mieście odbywają się liczne remonty dróg, także na trasie wyścigu, ale nie powinny być one przeszkodą – wyjaśnia Słupik.

Wyścig wzorem lat ubiegłych rozgrywany będzie na pętli o długości 5,2 km. Kolarze będą mieli do pokonania odpowiednio :

  1. Kobiety oraz Mastersi (OPEN) 6 x 5,2 km = 31,2 km
  2. Junior, Orlik, Elita (OPEN) 10 x 5,2 km = 52 km
  3. Orlik, Elita (PZKol) 15 x 5,2 km = 78 km

Dodatkowo, na zawodników wyścigów junior, orlik, elita będą czekały lotne finisze i walka o koszulkę najaktywniejszego kolarza BDC Tour de Rybnik.

Przypomnijmy, że zeszłorocznym triumfatorem rybnickiego wyścigu był Kamil Gradek, świeżo upieczony Mistrz Polski na czas orlików!

Regulamin oraz program wyścigu opublikowany zostanie w pierwszej połowie lipca, na oficjalnej stronie www.tourderybnik.pl Zapraszamy!!!

Przypominamy, że portal naszosie.pl trzeci rok z rzędu jest patronem medialnym wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments