Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), został Mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas! Niespodziewany zwycięzca pokonał klubowego kolegę, Łukasza Bodnara oraz Wojciecha Ziółkowskiego (BDC Team).

Panowie musieli zmierzyć się z dwiema rundami wokół Złotoryi, co łącznie dało 43 kilometry. Końcówka każdego okrążenia była bardzo wymagająca (ostatni kilometr), ponieważ prowadziła pod sztywny podjazd wyłożony brukiem.

Marczyński pokonał trasę w 56 minut i 42 sekundy, pokonując o 20 sekund teoretycznie lepszego od siebie w czasówce, Łukasza Bodnara. Brąz to kolejna niespodzianka. Bardzo dobrze spisał się Wojciech Ziółkowski, który stracił do Marczyńskiego 22 sekundy.

Obrońca tytułu, Jarosław Marycz (SaxoBank SunGard) był dopiero 14, ponieważ spóźnił się na start.

Ładnie pojechali kolarze BDC Team, Robert Radosz uplasował się tuż za podium, a Marcin Sapa był piąty.

Ciekawe jest to, że kolarz niestowarzyszony – Piotr Wejnberg oraz “masters” Artur Korc (TK Masters Giżycko) pojechali lepiej niż kolarze ekip zawodowych…