Piotr Sztobryn, jako jedyny z kolarzy Bank BGŻ Team wystartuje w jeździe indywidualnej na czas orlików podczas Mistrzostw Polski w Złotoryi. Oto jego wypowiedź przed tymi zawodami.

Piotr Sztobryn: Początek sezonu był dla mnie udany, myślę, że nie zawiodłem dyrektora sportowego i udowodniłem, że warto było na mnie stawiać. Pokazałem, że potrafię jeździć zarówno na czas jak i po górach, jeśli tylko jestem dobrze przygotowany, to ambicji mi nie brakuje i potrafię powalczyć. Ważnym elementem jest także rozumiejąca się ekipa, a my po pół roku jesteśmy już dobrze zgrani, każdy zna swoje zadania i wie, co robić w danym momencie. Dobra atmosfera ma duży wpływ na wyniki.

Teraz najważniejszym sprawdzianem będą oczywiście Mistrzostwa Polski. Jako jedyny kolarz drużyny Bank BGŻ Team wystartuję w jeździe indywidualnej na czas orlików i jeśli nic się do jutra nie wydarzy, to powinno być dobrze. Czuję się mocny i jak mówiłem wcześniej, pokazałem już w tym sezonie, że potrafię dobrze pojechać czasówkę.

W sobotnim wyścigu ze startu wspólnego poza mną wystartują także Konrad Tomaszewski i Radosław Świątek. Zobaczymy jak ułoży się sytuacja na trasie, po jeździe na czas będę już wiedział na co mnie stać i jak rozegrać wyścig. Przygotowany jestem dobrze, poza dwudniową przerwą w treningach spowodowaną zatruciem żołądkowym na Słowacji, nic nie przeszkadzało mi w budowaniu formy. Podczas takich wyścigów jak Mistrzostwa Polski dużo zależy od dyspozycji dnia, miejmy nadzieję, że będzie dobra.

Adam Probosz

Rzecznik prasowy Bank BGŻ Professional Cycling Team

 

Poprzedni artykułSzeroki skład reprezentacji Polski na Tour de Pologne 2011!
Następny artykułSaxoBank-SunGard w najsilniejszym składzie na Tour de France
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments