W siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano tegoroczny cykl wyścigów Nutella Mini Tour de Pologne, Prezes Polskiego Związku Kolarskiego – Wacław Skarul ogłosił szeroki skład Reprezentacji Polski na tegoroczny 68. Tour de Pologne UCI World Tour.

W dwunastoosobowej kadrze znaleźli się przede wszystkim zawodnicy młodzi tworzący trzon młodzieżowej kadry narodowej. Jest to dla nich szansa pokazania swoich możliwości i być może podpisania zawodowego kontraktu. Oprócz zawodników z kategorii do lat 23, we wstępnym składzie znaleźli się trzej bardziej doświadczeni kolarze: Bartosz Huzarski, Jarosław Dąbrowski i Paweł Cieślik.

Chcę zaznaczyć, że lista nie jest zamknięta i może być poszerzona, na co liczę, po mistrzostwach Polski, które w czwartek rozpoczną się w Złotoryi – poinformował Wacław Skarul.

Od 2005 roku Tour de Pologne dołączył do grona największych wyścigów na świecie, a na starcie pojawiają się największe gwiazdy kolarskiego peletonu. W tym roku zapowiada się rekordowa ilość – ponad 20 – Polaków, gdyż oprócz Reprezentacji Polski, Czesław Lang – dyrektor generalny wyścigu, zaprosił do startu ekipę CCC Polsat Polkowice.

Szeroki skład Reprezentacji Polski:

Bartosz Huzarski (NetApp), Jarosław Dąbrowski (Pacific Toruń), Paweł Cieślik (Bank BGŻ), Paweł Poljański, Paweł Bernas, Kamil Gradek, Jarosław Kowalczyk (G.K.S. Cartusia Kartuzy), Piotr Gawroński, Łukasz Owsian (TKK Pacific Toruń), Kamil Migdoł (Mostostal Puławy), Karol Domagalski (CC Burunda), Konrad Tomasiak (Chrobry Głogów). Dyrektorami sportowymi zostali Leszek Szyszkowski i Piotr Kosmala.

68. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 31 lipca w Pruszkowie, a zakończy 6 sierpnia w Krakowie.

Co myślisz o składzie? Wyraź swoją opinię na naszym profilu na Facebooku > tutaj

Źródło: Lang Team