W najbliższy weekend, a dokładnie w niedzielę, ekipa Zbigniewa Szczepkowskiego Bank BGŻ Team, wystartuje w Warlubiu koło Grudziądza w szosowych Mistrzostwach Polski w jeździe dwójkami i w jeździe drużynowej na czas.

Wystawimy dwa składy – powiedział Zbigniew Szczepkowski, dyrektor sportowy warszawskiego teamu. – Składy ekip podam dopiero po piątkowym treningu. Na razie chcę żeby zawodnicy potrenowali razem, muszę się im przyjrzeć i wtedy podejmę decyzję.

Bank BGŻ Team z Warszawy wyruszy w czwartek. Start elity mężczyzn zaplanowano na niedzielę.

Wyścigi rozegrane zostaną na trasie Warlubie – Osiek – Warlubie. W piątek odbędzie się jazda dwójkami bez udziału elity mężczyzn, sobota jest dniem wolnym, a w niedzielę o godzinie 10:00 ruszy rywalizacja drużyn. Męska elita będzie miała do pokonania dystans 40 kilometrów.

Tydzień później w Sokółce odbędzie się Memoriał Stanisława Kirpszy, ostatnia odsłona tegorocznej BGŻ ProLigi i Gala podsumowująca tegoroczną edycję cyklu najlepszych wyścigów kolarskich w Polsce. To będzie bardzo ważny start dla kolarzy Bank BGŻ Team, ponieważ dwóch z nich – Mariusz Witecki i Tomasz Smoleń – ma szansę stanąć na podium tej prestiżowej w Polsce rywalizacji.

Witecki drugie miejsce ma już zapewnione, ale Smoleń o podium będzie musiał jeszcze powalczyć. Warto dodać także, że w pierwszej „dziesiątce” rankingu BGŻ ProLiga znajduje się aż pięciu zawodników warszawskiej grupy zawodowej Bank BGŻ Team.

Informacja prasowa

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin

I znów mistrzostwa Polski w krzakach.