Diego Ulissi (Lampre-ISD), po solowym ataku wygrał 3. etap oraz został liderem wyścigu dookoła Słowenii.

Etap prowadził z miejscowości Trzic do Golte. W górskim terenie, zawodnicy do pokonania meęli 170 kilometrów.

Po niespełna 20 kilometrach jazdy, do przodu wyrwali: Grega Bole (Lampre-ISD), Geert Steurs (Topsport Vlaanderen), Laurent Didier (Saxo Bank-SunGard), Henry Frusto (D’Angelo & Antenucci-Nippo), Massimo Demarin (Loborika) oraz Blaž Jarc (Adria Mobil).

Grupka osiągnęła nawet 5 minut przewagi, jednak z tyłu w perspektywie podjazdów toczyła się walka o klasyfikację generalną. Kilkadziesiąt kilometrów przed kreską, przed decydującymi momentami trasy, czołówka została złapana.

Swoją pracę koncertowo wykonała Lampre-ISD, tworząc znakomitą pozycję do ataku dla Diego Ulissiego. Młody Włoch samotnie przekroczył linię mety, pokonując o 18 sekund Radoslava Rogina (Loborika). Trzeci był kolejny z zawodników Lampre, Słoweniec Simon Špilak.

W generalce, Włoch ma 36 sekund nad Chorwatem oraz 38 s nad Špilakiem.

Poprzedni artykułKolarze CCC Polsat Polkowice na czele BGŻ Pro-Ligi po Małopolskim Wyścigu Górskim
Następny artykułZnamy Mistrzów Polski Masters 2011!