Fabian Cancellara (Leopard Trek), wygrał prolog Tour de Luxemburg. Mistrz Świata w jeździe na czas, pokonał Francuzów Damiena Gaudin (Team Europcar) oraz Jimmy`ego Engoulvent (Saur – Sojasun). Polacy daleko.

Prolog wyścigu został rozegrany po ulicach miasta Luksemburg, przy sztucznym świetle. Ostatni zawodnik, Borut Bozic (Vacansoleil-DCM), na trasę wyruszył o 21:12.

Zawodnicy do pokonania mieli 2,6 kilometra, po krętych uliczkach. Najlepiej z przeszkodami, poradził sobie Szwajcar Fabian Cancellara. Mistrz Świata w jeździe na czas, wykręcił rezultat 3:42. Pięć sekund do niego stracił torowiec, Damien Gaudin. Trzeci, doświadczony Engoulvent, do zwycięzcy stracił 8 sekund.

Polacy Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) oraz Michał Kwiatkowski (RadioShack), choć z czasówkami są za pan brat, to dystans był dla nich nieco za krótki. „Bodi” do zwycięzcy stracił 28 sekund, zajmując 80. miejsce. Z kolei „Kwiatek”, do Cancellary miał 31 sekund, wykręcając 104. czas.

Wyniki prologu Tour de Luxembourg 2011:

1 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 0:03:42.150
2 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:00:05.670
3 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:00:08.250
4 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:11.130
5 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:00:11.150
6 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun 0:00:11.630
7 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:11.750
8 Martin Mortensen (Den) Leopard Trek 0:00:14.300
9 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:14.420
10 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack 0:00:15.650
11 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:00:15.150
12 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:15.350
13 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:15.430
14 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano 0:00:15.450
15 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet 0:00:15.730
16 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:16.320
17 Jonas Ljungblad (Swe) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:00:16.400
18 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 0:00:16.550
19 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent 0:00:16.760
20 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:17.280
21 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:00:17.500
22 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:00:17.560
23 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:18.350
24 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC 0:00:18.000
25 Fabio Felline (Ita) Geox-TMC 0:00:18.220
26 Gianni Meersman (Bel) FDJ 0:00:18.610
27 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:00:18.660
28 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:00:19.070
29 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:00:19.100
30 Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet 0:00:19.330
31 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:00:19.560
32 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 0:00:19.570
33 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:20.550
34 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun 0:00:20.000
35 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:00:20.080
36 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:00:20.110
37 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack 0:00:20.200
38 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling 0:00:20.410
39 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano 0:00:20.540
40 Arkaitz Duran Aroca (Spa) Geox-TMC 0:00:20.630
41 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:00:21.110
42 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:00:21.190
43 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:21.250
44 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:00:22.030
45 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling 0:00:22.290
46 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:22.690
47 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:22.950
48 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun 0:00:23.070
49 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:23.090
50 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ 0:00:23.400
51 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:00:23.420
52 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack 0:00:23.540
53 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:23.580
54 Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team 0:00:23.590
55 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:23.700
56 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack 0:00:23.960
57 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:00:24.290
58 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:24.400
59 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 0:00:24.530
60 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano 0:00:24.560
61 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:24.720
62 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:25.430
63 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack 0:00:25.540
64 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Procycling
65 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:26.150
66 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:26.650
67 Staf Scheirlinckx (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:00:25.980
68 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team 0:00:26.140
69 Sébastien Rosseler (Bel) Team RadioShack 0:00:26.150
70 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:00:26.520
71 Steve Chainel (Fra) FDJ 0:00:26.670
72 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:00:26.810
73 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:00:27.460
74 Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:00:27.560
75 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:00:27.680
76 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:28.050
77 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent
78 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:00:28.250
79 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:00:28.000
80 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
81 Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet 0:00:28.060
82 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team 0:00:28.200
83 Cyrille Heymans (Lux) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:00:28.320
84 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar 0:00:28.390
85 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:00:28.430
86 Anthony Geslin (Fra) FDJ 0:00:28.470
87 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:28.510
88 Joeri Stallaert (Bel) Landbouwkrediet 0:00:28.550
89 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:29.550
90 Grégory Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:28.980
91 Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet 0:00:29.050
92 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:29.070
93 Sven Vanthourenhout (Bel) Sunweb – Revor 0:00:29.240
94 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:00:29.480
95 Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano 0:00:30.050
96 Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team 0:00:30.130
97 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:30.250
98 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:30.500
99 Baptiste Planckaert (Bel) Landbouwkrediet 0:00:31.030
100 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:00:31.260
101 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:31.350
102 Bram Schmitz (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:00:31.380
103 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano 0:00:31.440
104 Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack 0:00:31.540
105 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:31.660
106 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 0:00:31.680
107 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:00:31.800
108 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:32.060
109 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:32.720
110 Thomas Degand (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:00:33.150
111 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team 0:00:33.330
112 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar 0:00:34.450
113 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:33.980
114 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun 0:00:34.390
115 Thomas Damuseau (Fra) Skil – Shimano 0:00:34.410
116 Rudy Lesschaeve (Fra) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:00:34.560
117 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:34.840
118 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:36.650
119 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:36.090
120 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet 0:00:36.320
121 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano 0:00:36.830
122 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar 0:00:37.660
123 Nico Schneider (Ger) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:00:38.030
124 Morten Knudsen (Den) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:00:38.070
125 Noè Gianetti (Swi) Geox-TMC 0:00:38.180
126 Grégory Habeaux (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:00:38.520
127 Davide Cimolai (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:38.580
128 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:39.030
129 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:39.850
130 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:42.520
131 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:44.580
132 Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:00:45.710
133 Marco Corti (Ita) Geox-TMC 0:00:48.580
134 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC 0:00:52.350
135 Christian Poos (Lux) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:00:52.470

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments