Marcel Kittel (Skil-Shimano) wygrał klasyk ProRace Berlin (1.1 UCI). Niemiec pokonał Giacomo Nizzolo (Leopard-Trek) oraz Alexeia Markova (Reprezentacja Rosji). Najlepiej z kolarzy CCC Polsat Polkowice finiszował Błażej Janiaczyk. Polak był 14.

Barwny peleton, znów zawitał do Berlina. Zawodnicy ścigali się na trasie 182 kilometrowego klasyku, który obecnie posiada status 1.1 UCI. Organizatorzy jednak chcą rozwijać tę imprezę i wyścig w 2013.r, ma szansę dostać się do kalendarza World Tour, tym samym stać się największą, zawodową kolarską imprezą w Niemczech.

Od samego startu, kolarze nadawali szybkie tempo. Klasyk opiewał w wiele ataków, jednak ekipy sprinterów, głównie Skil-Shimano pracowała na swojego najszybszego zawodnika – Marcela Kittela, który w tym sezonie miał do tej pory 5. zwycięstw na koncie. Wysokie tempo nie pozwalało na wiele ataków (średnia prędkość wyścigu ponad 47 km/h), w efekcie o zwycięstwo walczyli sprinterzy.

Najszybszy okazał się 23-letni Kittel, który wygrywając 6. raz w tym roku pokonał Włocha Nizzolo oraz Rosjanina Markova. Błażej Janiaczyk był 14.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments