Marcel Kittel (Skil – Shimano), wygrał drugi etap z rzędu w wyścigu Cztery Dni Dunkierki. Niemiec tym samym umocnił się na pozycji lidera. Jarosław Marycz (SaxoBank SunGard) finiszował 19.

Dzisiejszy etap francuskiej etapówki liczył sobie 166 km i prowadził z miejscowości Douaisis do Iwuy. W najgroźniejszej akcji dnia, znaleźli się:  Sebastien Hinault (AG2R), Luca Paolini oraz Filippo Pozzato (Katusha), Zdenek Stybar (Quickstep), Jonas Aaen Jörgensen (Saxo Bank Sungard), Joost Van Leijen (Vacansoleil), Aleksejs Saramontins (Cofidis), Frédéric Guesdon (FDJ), Matheiu Claude (Europcar), Grégory Habeaux (Veranda’s Willems), Mitchell Docker (Skil-Shimano), Romain Bacon (Big Mat) oraz Morgan Kneisky (Roubaix Lille Metropole). Grupka odjechała na brukowych sekcjach, które zlokalizowane były na kilkadziesiąt kilometrów przed kreską.

W peletonie jednak czujni byli kolarze Skil-Shimano, który wiedzieli że ich lider Marcel Kittel znajduje się w znakomitej formie. Holendrzy dogonili czołówkę na mniej więcej 10 kilometrów przed kreską. Drugi dzień z rzędu Bert De Backer znakomicie rozprowadził 22-letniego Niemca, który sięgnął po trzeci triumf w sezonie. Drugie miejsce dla Aidisa Kruopisa (Landbouwkrediet). Trzeci finiszował Michaël Van Staeyen (Topsport Vlaanderen – Mercator). Jarek Marycz był 19.

W klasyfikacji generalnej, Kittel ma już 20 sekund przewagi nad drugim Kruopisem. Trzeci z taką samą stratą jest Anthony Ravard (AG2R La Mondiale). Marycz ze stratą 26 sekund jest 49.

Poprzedni artykułGrody 2011: Mariusz Witecki – nasz cel to zwycięstwo!
Następny artykułZepuntke wygrywa etap. Mahorić nowym liderem Wyścigu Pokoju Juniorów.