Ruben Zepuntke wygrał 2. etap Wyścigu Pokoju Juniorów 2011. Niemiec pokonał Danny`ego Van Poppela (Holandia) oraz Mistrza Świata, Francuza Oliviera Le Gac. Nowym liderem został Słoweniec Matej Mahorić. Polacy przeciętnie.

Młodzi zawodnicy rywalizowali dziś na górskiej trasie z miejscowości Silniční Závod do Lom-Litvínov. W sumie do pokonania mieli 99 kilometrów.

Mocne tempo oraz ukształtowanie terenu, wykrystalizowało 23. osobową grupkę faworytów, w której niestety zabrakło reprezentantów Polski. W czołówce najwięcej było Słoweńców, Belgów oraz Francuzów, jednak żadna z reprezentacji nie była w stanie podporządkować sobie tempa rywalizacji.

Na finiszu, wszystkich przechytrzył 18-letni Zepunkte. Niemiec wyprzedził swoich rówieśników Van Poppela oraz Le Gac`a. Najlepiej z Polaków wypadł Mateusz Trepkowski , który ze stratą 1 minuty i 2 sekund zameldował się na 30 miejscu.

W klasyfikacji generalnej, prowadzenie objął Słoweniec Matej Mahorić. Drugi kolarz wczorajszego etapu, o 8. sekund wyprzedza Zepuntkę oraz o 11. Van Poppela. Najlepszy z Polaków, Arkadiusz Owsian (TKK Pacyfic SMS Toruń) ze stratą 1 minuty i 20 sekund jest 33.

Andrzej