Eric Boyer, menadżer zespołu Cofidis, który obecnie posiada status Professional Continental potwierdził, że będzie próbował podpisać kontrakt z jednym lub kilkoma zawodnikami z górnej półki, w celu ponownego wejścia do grona ProTeams i WorldTour. Francuska ekipa spadła z ProTouru po 2009 roku.

„Tak, będę chciał zatrudnić kogoś, jeśli moi zawodnicy nie zdobędą wystarczająco dużo punktów, aby z powrotem wrócić do poziomu World Tour”, powiedział Boyer w poniedziałek rano. „Zrozumiałem, że w zeszłym roku rekrutacja i składy ekip, były głównym kluczem, aby otrzymać licencję”.

Boyer narzeka również na system punktowy UCI, który decyduje o angażu do najwyższej, zawodowej ligi kolarskiej.

Ponadto powiedział, że trudno będzie sprowadzić klasowego zawodnika do jego ekipy, ponieważ licencje przyznawane są dopiero na koniec roku.

„Problemem jest to, że UCI udziela licencji World Tour do 10 grudnia. To bardzo późno. Zawodnicy, którzy chcą pozostać w World Tour, będą podpisywać umowy znacznie wcześniej, nie czekając na to czy ekipa ProContinental dostanie się do ProTeams. Szczerze mówiąc, nie ma zbyt wielu, którzy chcą podejmować takie ryzyko”.

Andrzej

Poprzedni artykułWyniki ŻTC Bike Race 2011, Łódź, 01.05.2011, kat. Masters
Następny artykułBartosz Huzarski podsumowuje Tour of Turkey
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments