Andre Greipel (Omega Pharma – Lotto) wygrał 6. etap wyścigu Tour of Turkey. Niemiec pokonał Egoitza Garcię Etxeguibela (Caja Rural) oraz Bartosza Huzarskiego (NetApp)! Liderem został Alexander Efimkin (Team Type 1).

Zawodnicy rywalizowali na 184 kilometrowej trasie z Fethiye do Finike. Od startu, wielu kolarzy chciało zabrać się w odjazd. Aktywni byli m.in.: Laszlo Bodrogi (Team Type 1), Yoann Bagot (Cofidis) oraz Luis Felipe Laverde Jimenez (Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia). Ostatecznie, na czele znalazła się kilkudziesięcioosobowa grupka w której jechali tacy zawodnicy jak Polacy: Huzarski i Jarosław Marycz (SaxoBank SunGard), Greipel, Etxebuibel oraz przyszły lider wyścigu Alexander Efimkin. Ucieczki nie skontrolowała drużyna Garmin-Cervelo, ekipa dotychczasowego lidera Thomasa Petersona.

Czołówka dojechała do mety i między sobą walczyła o zwycięstwo. Najszybszy był Greipel, który pokonał Hiszpana oraz Polaka, dla którego to już drugie podium w wyścigu dookoła Turcji! Wielkie brawa dla kolarza z Sobótki.

Liderem został Rosjanin Efimkin. Drugi w generalce Andrey Zeits (Pro Team Astana) traci do niego 1 minutę i 13 sekund. Trzeci jest Francuz Thibaut Pinot (FDJ). „Huzar” w generalce jest nadal 6. ze stratą 11 minut i 12 sekund do lidera.

Poprzedni artykułPrezentacja XXIII Memoriału Andrzeja Trochanowskiego 2011
Następny artykuł„Grudziądz”: Mateusz Mikulicz nadal liderem. Drugi etap dla Roba Leemansa.