Ben Swift (Sky Procycling) zamknął wyścig Vuelta a Castilla y Leon. Brytyjczyk po finiszu z peletonu na 5., ostatnim etapie hiszpańskiego wyścigu pokonał gospodarzy: Francisco José Ventoso (Movistar Team) oraz Rubena Pereza (Euskaltel-Euskadi). W klasyfikacji generalnej, prowadzenie utrzymał Xavier Tondo (Movistar Team).
Po 5. dniach rywalizacji na płaskim i górskim terenie najlepiej pojechał Xavier Tondo. Hiszpan w klasyfikacji generalnej pokonał 26-letniego Bauke Mollemę (Rabobank Cycling Team). Holender stracił do Hiszpana tylko 9 sekund. Na „pudle” stanął jeszcze Igor Anton (Euskaltel-Euskadi). Bask do zwycięzcy tracił 17 sekund.
Ostatnie etap z Madrigal de Las Altas Torres do Medina del Campo o długości 167 kilometrów zakończył się finiszem z peletonu. Ekipa Sky, a dokładniej Russell Downing znakomicie rozprowadził Bena Swifta, który mógł cieszyć się z 3. zwycięstwa w sezonie po wcześniejszych dwóch wygranych w Tour Down Under. Na drugim miejscu finiszował Ventoso, a na trzecim Perez.
Końcowa klasyfikacja generalna:
1 | Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team | 17:01:40 | |
2 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:09 | |
3 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:00:17 | |
4 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:00:40 | |
5 | Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun | 0:00:47 | |
6 | Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM – UNE | ||
7 | Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling | 0:00:54 | |
8 | Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Orbea Continental | 0:00:58 | |
9 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:00:59 | |
10 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:16 | |
11 | Santiago Perez Fernandez (Spa) Barbot – Efapel | ||
12 | Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | 0:01:21 | |
13 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:22 | |
14 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:01:32 | |
15 | Nairo Quintana Rojas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | 0:01:42 | |
16 | Giovanni Manuel Baez Alvarez (Col) EPM – UNE | ||
17 | Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team | 0:01:44 | |
18 | John Edibberto Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | 0:01:45 | |
19 | Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | 0:01:46 | |
20 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun | 0:02:00 | |
21 | Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC | 0:02:27 | |
22 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:02:42 | |
23 | Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:02:47 | |
24 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:02:52 | |
25 | Carlos Fernando Piamonte Rodriguez (Col) EPM – UNE | 0:03:21 | |
26 | Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:03:42 | |
27 | Víctor De La Parte (Spa) Caja Rural | 0:04:13 | |
28 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:04:18 | |
29 | Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada | 0:04:43 | |
30 | Sergio Ferreira Sousa (Por) Barbot – Efapel | 0:04:54 | |
31 | Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | 0:05:03 | |
32 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:05:14 | |
33 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 0:05:15 | |
34 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:05:25 | |
35 | Walter Fernando Pedraza Morales (Col) EPM – UNE | 0:05:41 | |
36 | Victor Cabedo (Spa) Orbea Continental | 0:07:02 | |
37 | Rafael Infantino Abreu (Col) EPM – UNE | 0:07:57 | |
38 | Sergio Miguel Vieira Ribeiro (Por) Barbot – Efapel | 0:08:46 | |
39 | Mikel Bizkarra (Spa) Orbea Continental | 0:09:44 | |
40 | Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | 0:10:04 | |
41 | Alex Cano Ardila (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | 0:10:19 | |
42 | Camilo Andres Suarez Albarracin (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | 0:10:33 | |
43 | Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada | 0:10:35 | |
44 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural | 0:11:59 | |
45 | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | 0:12:00 | |
46 | Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:12:09 | |
47 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:12:13 | |
48 | Ludovic Turpin (Fra) Saur – Sojasun | 0:12:15 | |
49 | Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team | 0:12:20 | |
50 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León | 0:12:28 | |
51 | David De La Cruz Melgarejo (Spa) Caja Rural | ||
52 | Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC | 0:12:29 | |
53 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | 0:12:44 | |
54 | Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural | 0:12:46 | |
55 | Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC | 0:13:09 | |
56 | Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Burgos 2016 – Castilla y León | 0:13:11 | |
57 | José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada | 0:13:45 | |
58 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 0:13:47 | |
59 | Diego Gallego Arnaiz (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León | 0:13:51 | |
60 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:13:53 | |
61 | Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun | 0:13:59 | |
62 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:14:11 | |
63 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 0:16:07 | |
64 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 0:16:45 | |
65 | Serge Pauwels (Bel) Sky Procycling | 0:16:56 | |
66 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun | 0:17:06 | |
67 | Filipe Duarte Sousa Cardoso (Por) Barbot – Efapel | 0:17:18 | |
68 | Rui Miguel Sousa Barbosa (Por) Barbot – Efapel | 0:17:33 | |
69 | Raul Alarcon Garcia (Spa) Barbot – Efapel | 0:17:56 | |
70 | Jaime Alberto Castaneda Ortega (Col) EPM – UNE | 0:17:58 | |
71 | Javier Iriarte (Spa) Movistar Team | 0:18:34 | |
72 | Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling | 0:18:49 | |
73 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | 0:19:51 | |
74 | Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Movistar Team | 0:20:11 | |
75 | Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun | 0:20:45 | |
76 | Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:24:28 | |
77 | Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:24:31 | |
78 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada | 0:24:42 | |
79 | Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC | ||
80 | Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada | 0:24:47 | |
81 | Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard | 0:24:58 | |
82 | Pascual Orengo Lopez (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León | 0:25:05 | |
83 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi | 0:25:08 | |
84 | Antonio Filipe Oliveira Amorim (Por) Barbot – Efapel | 0:25:12 | |
85 | Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural | ||
86 | Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural | 0:25:20 | |
87 | Noel Martin Infante (Spa) Orbea Continental | 0:25:27 | |
88 | Luis Mas Bonet (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León | 0:25:46 | |
89 | Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard | 0:26:12 | |
90 | Jon Aberasturi Izaga (Spa) Orbea Continental | 0:26:17 | |
91 | Manuel Anton (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León | 0:26:19 | |
92 | Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada | 0:26:33 | |
93 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:26:35 | |
94 | Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada | 0:26:50 | |
95 | Rubén Martinez (Spa) Caja Rural | 0:26:58 | |
96 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada | 0:27:34 | |
97 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:28:11 | |
98 | Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:28:43 | |
99 | David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC | 0:29:06 | |
100 | Aritz Etxebarria (Spa) Orbea Continental | 0:29:21 | |
101 | Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun | 0:29:25 | |
102 | Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:29:27 | |
103 | Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC | 0:30:01 | |
104 | Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:30:27 | |
105 | Carlos Baltazar (Por) Barbot – Efapel | 0:31:08 | |
106 | Ruben Jimenez Ventosa (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León | 0:32:11 | |
107 | Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team | 0:32:43 |