Kontuzja, wyeliminowała Cadela Evansa z niedzielnego wyścigu Amstel Gold Race. Były Mistrz Świata nie pojedzie także za tydzień we Flèche Wallonne, gdzie miał bronić tytułu.

Evans odczuwa ból w prawym kolanie, po kraksie 31 marca w pobliżu jego domu w Szwajcarii. Lekarz ekipy BMC, Max Testa powiedział, że na wykonanym w poniedziałek badaniu USG, widać jeszcze mały siniak na kości kolana. „Z medycznego punktu widzenia jest wyeliminowany ze startów na co najmniej pięć najbliższych dni”, powiedział Testa. „Wstrzymanie go w domu pomoże na ostateczne wyleczenie kontuzji, a także da czas na spokojny trening by nie stracił za wiele na formie”.

Evans jest rozczarowany z faktu, iż nie może wystartować w ardeńskich klasykach. „Gdyby wszystko było dobrze, wróciłbym teraz do startów. Jednak we wtorek okazało się, że problem z kolanem jest poważniejszy niż myśleliśmy”, powiedział. „Rozpoznano siniaki na kości udowej. Muszę odpocząć trochę dłużej by wszystko wróciło do normy”.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Evans wróci do ścigania na Tour de Romandie – które rozpoczyna się 26 kwietnia.

Skład BMC-Racing na Amstel Gold Race: Marcus Burghardt, Matthias Frank, Martin Kohler, Jeff Louder, Manuel Quinziato, Ivan Santaromita, Mauro Santambrogio oraz teoretyczny lider ekipy – Greg Van Avermaet.

 

 

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments