14 kwietnia o godzinie 12:00 w Sali Obrad Rady w Urzędzie Miasta Krakowa – pl. Wszystkich Świętych 3-4, odbędzie się oficjalna prezentacja trasy 68. edycji wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour.

Kraków to miasto bardzo związane z wyścigiem Tour de Pologne. Wystarczy przypomnieć, że od czterech lat nasz narodowy tour kończył się na krakowskich Błoniach. Nie jest tajemnicą, że również tegoroczny 68. Tour de Pologne UCI World Tour będzie miał swój wielki finał w Krakowie.

14 kwietnia w Krakowie odbędzie się oficjalne przedstawienie trasy wyścigu. Poznamy wszystkie miasta startowe oraz mety poszczególnych etapów. Podczas multimedialnej prezentacji przedstawiona zostanie trasa, którą podążać będzie blisko 200-osobowy peleton. Poznamy partnerów medialnych, zaprezentowane zostaną klasyfikacje, koszulki oraz sponsorzy.

68. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 31 lipca i liczyć będzie siedem etapów. Tradycyjnie w miastach, w których kończyć się będą etapy wyścigu, odbędą się zawody dla najmłodszych – „Nutella Mini Tour de Pologne”. Po ubiegłorocznym sukcesie, również w tym sezonie 5 sierpnia odbędzie się wyścig „Tour de Pologne Amatorów”. Wszyscy miłośnicy kolarstwa będą mogli przejechać tą samą trasą co kilka godzin później zawodowcy.

Źródło: Lang Team

Foto: Robert Słupik