Choć Fabian Cancellara (Leopard-Trek), nie obronił swojego tytułu z przed roku w wyścigu Paris-Roubaix, to dzięki francuskiemu klasykowi wzbił się na szczyt rankingu światowego, wyprzedzając dotychczasowego lidera, Matthew Gossa (HTC-Highroad).

Szwajcar zepchnął na drugą lokatę Australijczyka, który nie ukończył Paryż-Roubaix. Teraz Mistrz Świata w jeździe na czas prowadzi nad młodym kolarzem z 236 punktami na koncie, podczas gdy Goss ma ich 203. Cancellara wygrał tylko jeden z etapów wyścigu WorldTour (czasówkę na Tirreno-Adriatico), jednak konsekwentne wysoko plasuje się w najważniejszych wyścigach, czyli stając na podium w Mediolan-San Remo, Flandrii oraz Roubaix.

Andreas Klöden (RadioShack), który wygrał Vuelta al Pais Vasco wskoczył z dwunastego na trzecie miejsce, które z dorobkiem 202 pkt. okupuje wspólnie z Michelem Scarponim (Lampre-ISD). Jedyny Polak sklasyfikowany w zestawieniu, Michał Gołaś (Vacansoleil DCM Pro Cycling Team) ma jeden punkt i zajmuje 107. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej na czoło wyszła drużyna Michała Kwiatkowskiego, RadioShack (465pkt.) która o 12. pkt prowadzi nad HTC-Highroad. Trzeci Rabobank ma na koncie 392. pkt

W punktacji narodów, z małą przewagą nad Australią prowadzą Włosi (525 pkt.). Kolarze z półwyspu apenińskiego mają tylko 8 pkt. przewagi nad „kangurami”. Trzeci Belgowie do tej pory uzbierali 466. oczek.

Pełne rankingi znajdziesz > tutaj