Mark Cavendish (HTC-Highroad) wygrał klasyk Scheldeprijs, pokonując Denisa Galimzyanova (Katusha Team) oraz Yauhenija Hutarovicha (FDJ).

Zawodnicy ścigali się na 200 kilometrowej trasie z Antwerpi do Schoen.

W ucieczkę dnia zabrali się: David Boucher (Omega Pharma-Lotto), Baptiste Planckaert (Landbouwkrediet), Dieter Capelle (Verandas Willems-Accent), Adriano Malori (Lampre-ISD) oraz Vladimir Isaichev (Katusha). Kwintet dobrze pracował na brukowanych sekcjach, a najdłużej z przodu utrzymał się Malori. Włoch został schwytany przez peleton na około 20 kilometrów przed kreską. W międzyczasie wąskie drogi nie oszczędzały największych faworytów. W kraksie leżeli m.in. Tom Boonen (Quick-Step) oraz Fabian Cancellara (Leopard-Trek), co kosztowało ich koniec marzeń o zwycięstwie w dzisiejszym klasyku.

Również na finiszu nie było za wesoło. Wouter Weylandt (Quick-Step) „liznął koło” Tylerowi Farrarowi (Garmin-Cervelo), przez co dwaj sprinterzy spowodowali kolejną kraksę. Czujny był za to Cavendish, który odbił sobie pasmo niepowodzeń, pokonując młodego Galimzyanova oraz Hautarovicha.

Bartosz Huzarski (NetApp) był 72. a Jarosław Marycz (SaxoBank) 148.

 

Wyniki:

1 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 4:29:57
2 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team
3 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
4 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
5 Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack
6 Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team
7 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team
8 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
9 Frédérique Robert (Bel) Quickstep Cycling Team
10 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
11 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
12 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
13 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun
14 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
15 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
16 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
17 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
18 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek
19 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
20 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
21 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
22 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD
23 Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet
24 Kevin Van Impe (Bel) Quickstep Cycling Team
25 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team
26 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack
27 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
28 Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent
29 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad
30 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
31 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
32 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano
33 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
34 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone 0:00:12
35 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad 0:00:14
36 Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano
37 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ 0:00:17
38 Eric Baumann (Ger) Team Netapp 0:00:20
39 Bjorn Selander (USA) Team RadioShack
40 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
41 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
42 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
43 Iljo Keisse (Bel) Quickstep Cycling Team
44 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto
45 David Veilleux (Can) Team Europcar
46 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
47 Bobbie Traksel (Ned) Landbouwkrediet
48 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
49 Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek
50 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
51 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard
52 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad
53 Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi
54 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
55 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
56 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet
57 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
58 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi
59 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar
60 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
61 Benjamin King (USA) Team RadioShack
62 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
63 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
64 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
65 John Murphy (USA) BMC Racing Team 0:00:28
66 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team
67 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
68 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
69 Matti Helminen (Fin) Landbouwkrediet
70 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale
71 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone
72 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
73 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Procycling
74 Michaël Baer (Swi) Team Netapp
75 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team 0:00:32
76 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
77 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
78 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
79 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
80 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ
81 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo
82 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
83 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
84 Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone
85 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
86 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
87 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
88 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
89 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
90 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
91 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
92 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun 0:00:41
93 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
94 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling 0:00:45
95 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD 0:00:47
96 William Bonnet (Fra) FDJ
97 Sébastien Rosseler (Bel) Team RadioShack
98 Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team
99 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team
100 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
101 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:50
102 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi
103 Hans Dekkers (Ned) Landbouwkrediet
104 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:00:53
105 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
106 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:55
107 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack
108 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack
109 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
110 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
111 Steve Chainel (Fra) FDJ
112 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet
113 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi
114 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
115 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
116 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team
117 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
118 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:00
119 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
120 Cédric Pineau (Fra) FDJ
121 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
122 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
123 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
124 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo
125 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar 0:01:03
126 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
127 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack
128 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:09
129 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad 0:01:15
130 Leopold Konig (Cze) Team Netapp 0:01:16
131 Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad
132 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
133 Arnoud Van Groen (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:01:28
134 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp 0:01:31
135 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:01:54
136 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo
137 Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:01:56
138 Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard 0:02:01
139 Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard
140 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
141 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 0:02:03
142 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano 0:02:09
143 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:12
144 Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo
145 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 0:02:15
146 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:02:18
147 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:02:24
148 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:02:25
149 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:48
150 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 0:03:35
151 Martin Mortensen (Den) Leopard Trek
152 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent
153 Jan Barta (Cze) Team Netapp
154 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:03:38
155 Kevin Peeters (Bel) Landbouwkrediet
156 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:41
157 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
158 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 0:04:03
159 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
160 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 0:04:06
161 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard 0:04:07
162 Martin Velits (Svk) HTC-Highroad
163 Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD 0:04:14
164 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:04:17
165 Andreas Dietziker (Swi) Team Netapp
166 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo
167 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:06:11
168 Sjef De Wilde (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:08:11
169 Dieter Cappelle (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:10:05
170 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp 0:10:14
DNF Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
DNF Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
DNF Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team
DNF David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto
DNF Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek
DNF Wouter Weylandt (Bel) Leopard Trek
DNF Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team
DNF Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
DNF Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
DNF Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
DNF Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
DNF George Hincapie (USA) BMC Racing Team
DNF Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
DNF Baptiste Planckaert (Bel) Landbouwkrediet
DNF Dominique Rollin (Can) FDJ
DNF Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano
DNF Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
DNF Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun
DNF Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone
DNF Rafai Chtioui (Tun) Acqua & Sapone
DNF Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone
DNS Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD
DNS Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale