Ivan Basso (Liquigas-Cannondale) jest rozczarowany swoimi marcowymi wynikami. Nie udało mu się powalczyć zarówno w Tirreno-Adriatico jak i w Volta a Catalunya. Po obiecującym otwarciu sezonu, na które zwyciężył w GP Lugano, Włoch nie zrealizował swoich oczekiwań na ten miesiąc.

“Nie mogę być zadowolony ze swoich startów w marcu”, powiedział Basso. “Moim celem była jazda wiosną na wysokim poziomie”.

Basso był 7. na królewskim, górskim etapie do Andory na Volta a Catalunya. Wyścig skończył na tej samej pozycji w klasyfikacji generalnej. Włoch nie był zadowolony z tego wyniku, jak również z 4. lokaty w Tirreno. Pociesza się jedynie myślą, że jego obecna forma, jest wyższa niż na wiosnę w zeszłym roku.

“Moje wyniki sportowe były pozytywne, lepsze niż to co było na wiosnę 2010 r.,” powiedział Basso. “Martwi mnie to, że nie udało mi się wygrać choćby etapu. Teraz będę ścigać się w kwietniowych wyścigach, które na papierze są bardziej dostosowane do moich cech, więc jestem przekonany, że może być lepiej niż w marcu”.