Młody talent z Rosji, Denis Galimzyanov (Katusha Team) w końcu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie wygrywając 2. etap wyścigu KBC-Driedaagse De Panne. 24-latek pokonał po finiszu z peletonu innych młodych zdolnych, Johna Degenkolba (HTC-Highroad) i Petera Sagana (Liquigas-Cannondale). Michał Kwiatkowski (RadioShack) był 10.

Drugi etap wyścigu liczył sobie 209 kilometrów i prowadził z Oudenaarde do Koksijde. W ucieczkę dnia zabrali się: Mickaël Delage (FDJ), były Mistrz Świata Juniorów w jeździe na czas Mikhail Ignatyev (Katusha Team), Rony Martias (Saur – Sojasun) i Leigh Howard (HTC-Highroad). Czołówka wypracowała kilka minut przewagi, jednak w peletonie mocno pracowały ekipy Astany i Liquigasu.

W międzyczasie na wietrze i stromych, brukowanych podjazdach (m.in. słynnym Kemmelbergu) peleton podzielił się na kilka części. Z tyłu znalazł się dotychczasowy lider, Andre Greipel (Omega Pharma – Lotto), który na mecie stracił ponad 5 minut do zwycięzcy.

Czołówka została schwytana na kilka kilkanaście kilometrów przed metą, a o zwycięstwo walczyli sprinterzy. Najlepiej poradził sobie młody Galimzyanov, który pokonał 22-letniego Niemca, Dagenkolba oraz 21-letniego Słowaka, Sagana. Jego rówieśnik, Michał Kwiatkowski był 10. Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) również przyjechał w pierwszej grupce, plasując się na 56. lokacie.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął wczorajszy vice lider, Lieuwe Westra (Vacansoleil). Belg ma taki sam czas jak Bert De Backer (Skil – Shimano). 2 sekundy do nich tracą John Degenkolb (HTC-Highroad) oraz Arnoud Van Groen (Veranda’s Willems – Accent). Sagan jest 5. ze stratą 4 sekund. Kwiatkowski jest 41, do lidera traci 8 sekund. Bodnar plasuje się dwa oczka niżej, z taką sama stratą jak nasz drugi Polak w wyścigu.

Wyniki 2 etapu KBC-Driedaagse De Panne:

1 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 5:08:18
2 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad
3 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
4 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
5 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
6 Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet
7 Russell Downing (GBr) Sky Procycling
8 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
9 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun
10 Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack
11 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
12 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
13 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team
14 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
15 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
16 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
17 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano
18 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
19 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
20 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet
21 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack
22 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
23 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
24 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
25 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
26 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
27 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
28 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
29 Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team
30 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
31 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
32 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
33 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
34 Mickaël Delage (Fra) FDJ
35 Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto
36 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
37 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
38 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
39 Arnoud Van Groen (Ned) Veranda’s Willems – Accent
40 Grégory Habeaux (Bel) Veranda’s Willems – Accent
41 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
42 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling
43 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team
44 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
45 Sébastien Rosseler (Bel) Team RadioShack
46 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
47 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
48 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack
49 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
50 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
51 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
52 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
53 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad
54 Dominique Rollin (Can) FDJ
55 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
56 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
57 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
58 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale
59 Staf Scheirlinckx (Bel) Veranda’s Willems – Accent
60 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto
61 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
62 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad
63 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack
64 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
65 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ 0:00:12
66 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team 0:00:17
67 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
68 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team
69 Mirco Lorenzetto (Ita) Pro Team Astana 0:00:20
70 William Bonnet (Fra) FDJ 0:00:35
71 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano 0:00:58
72 Michael Barry (Can) Sky Procycling 0:05:09
73 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
74 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
75 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
76 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
77 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto
78 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
79 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
80 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale
81 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
82 Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana
83 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
84 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad
85 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD
86 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
87 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack
88 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
89 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
90 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
91 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
92 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
93 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
94 Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun
95 Bram Schmitz (Ned) Veranda’s Willems – Accent
96 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
97 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team
98 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale
99 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
100 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
101 Andrew Pinfold (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling
102 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
103 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
104 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet
105 Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent
106 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet
107 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
108 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
109 Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano
110 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:12:05
111 Scott Zwizanski (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
112 Chris Barton (USA) BMC Racing Team
113 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
114 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
115 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team
116 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
117 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
118 Eric Baumann (Ger) Team Netapp
119 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad
120 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
121 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad
122 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
123 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
124 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
125 Jake Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
126 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
127 Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team
128 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
129 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
130 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet
131 Robert Retschke (Ger) Team Netapp
132 Matti Helminen (Fin) Landbouwkrediet
133 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD
134 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
135 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team
136 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling
137 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
138 Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD
139 Manuele Caddeo (Ita) Colnago – CSF Inox
140 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
141 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling
142 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
143 Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto
144 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
145 Frédérique Robert (Bel) Quickstep Cycling Team
146 David Veilleux (Can) Team Europcar
147 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
148 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
149 Iljo Keisse (Bel) Quickstep Cycling Team
150 Bobbie Traksel (Ned) Landbouwkrediet
151 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox
152 Steven Cozza (USA) Team Netapp
153 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp
154 Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team
155 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
156 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet
157 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar
158 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun
159 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
160 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
161 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
162 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:12:14
DNF Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp
DNF Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
DNF Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Feng Han (Chn) Skil – Shimano
DNF Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Steve Chainel (Fra) FDJ
DNF Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack
DNF Sam Bewley (NZl) Team RadioShack
DNF Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD
DNF Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD
DNF Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
DNS John Murphy (USA) BMC Racing Team

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 9:30:43
2 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
3 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad 0:00:02
4 Arnoud Van Groen (Ned) Veranda’s Willems – Accent
5 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:00:04
6 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack
7 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:00:05
8 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:00:06
9 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:08
10 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
11 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
12 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
13 Russell Downing (GBr) Sky Procycling
14 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
15 Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet
16 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
17 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
18 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
19 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet
20 Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team
21 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
22 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
23 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
24 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
25 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
26 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
27 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
28 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
29 Sébastien Rosseler (Bel) Team RadioShack
30 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team
31 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
32 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
33 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
34 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
35 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
36 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
37 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
38 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
39 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack
40 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad
41 Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack
42 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
43 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
44 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto
45 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale
46 Staf Scheirlinckx (Bel) Veranda’s Willems – Accent
47 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad
48 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
49 Dominique Rollin (Can) FDJ
50 Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto
51 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
52 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
53 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
54 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling
55 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team 0:00:20
56 Mirco Lorenzetto (Ita) Pro Team Astana 0:00:28
57 William Bonnet (Fra) FDJ 0:00:43
58 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano 0:04:55
59 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:05:06
60 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:11
61 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:17
62 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
63 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
64 Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana
65 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
66 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
67 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack
68 Michael Barry (Can) Sky Procycling
69 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet
70 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale
71 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
72 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
73 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
74 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet
75 Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun
76 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
77 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
78 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad
79 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
80 Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano
81 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team
82 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
83 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:05:47
84 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano 0:05:55
85 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:06:22
86 Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:06:34
87 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:56
88 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack
89 Grégory Habeaux (Bel) Veranda’s Willems – Accent
90 Bram Schmitz (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:07:05
91 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ 0:07:08
92 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 0:07:37
93 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp 0:08:24
94 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:11:06
95 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:12:09
96 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun 0:12:11
97 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
98 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:12:13
99 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
100 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
101 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
102 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
103 Robert Retschke (Ger) Team Netapp
104 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
105 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar
106 Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team
107 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
108 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
109 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
110 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
111 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox
112 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
113 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
114 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
115 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
116 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet
117 Matti Helminen (Fin) Landbouwkrediet
118 Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto
119 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp
120 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
121 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:12:22
122 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun 0:12:40
123 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
124 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:12:54
125 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana 0:12:57
126 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano 0:13:09
127 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet 0:13:12
128 Bobbie Traksel (Ned) Landbouwkrediet
129 Scott Zwizanski (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:13:26
130 David Veilleux (Can) Team Europcar
131 Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team 0:14:01
132 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad 0:15:08
133 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
134 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:15:43
135 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto 0:16:12
136 Eric Baumann (Ger) Team Netapp 0:17:00
137 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale 0:17:20
138 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
139 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
140 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:17:30
141 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:17:49
142 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:18:01
143 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun 0:19:01
144 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team 0:19:25
145 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad
146 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD
147 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:19:27
148 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:20:39
149 Andrew Pinfold (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling
150 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:24:16
151 Iljo Keisse (Bel) Quickstep Cycling Team
152 Steven Cozza (USA) Team Netapp
153 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
154 Chris Barton (USA) BMC Racing Team 0:24:45
155 Jake Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
156 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
157 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling
158 Manuele Caddeo (Ita) Colnago – CSF Inox
159 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling
160 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team
161 Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD
162 Frédérique Robert (Bel) Quickstep Cycling Team