Jedni z faworytów wyścigu Gandawa-Wevelgem, Edvald Boasson Hagen (Sky) oraz Oscar Freire (Rabobank) nie pojadą w tegorocznej odsłonie wyścigu przez problemy zdrowotne.

Młodego Norwega dręczy kontuzja ścięgna achillesa, które naderwał podczas Tirreno-Adriatico. Uraz był na tyle poważny, że musiał wycofać się na 5. etapie. Później pojechał na Mediolan-San Remo, jednak tam również nic nie zdziałał.

“Wszystko zaczęło się podczas Kuurune-Bruksela-Kuurune, kiedy to Edvald nieco się potłukł“, powiedział Rod Ellingworth dyrektor ekipy Sky. Przypomnijmy, że Hagen zwyciężył w G-W w 2009 roku.

Pełny skład Sky na Gandawa-Wevelgem: Kurt-Asle Arvesen, Juan Antonio Flecha, Mathew Hayman, Greg Henderson, Jeremy Hunt, Ian Stannard, Chris Sutton i Geraint Thomas.

Tymczasem Freire wciąż odczuwa skutki upadku w Mediolan-San Remo. “Nie ma sensu aby Oscar startował kiedy nie jest w pełni dyspozycji. Jeśli chcemy powalczyć, każdy nasz zawodnik musi być na siłach”, powiedział Erik Breukink dyrektor Rabobanku.

Skład Rabobanku na Gandawa-Wevelgem: Sebastian Langeveld, Lars Boom, Rick Flens, Tom Leezer, Maarten Tjallingii, Graeme Brown, Michael Matthews i Maarten Wynants.