Tomasz Olejnik  (USSA Pavilly Barentin) zajmuje 25. miejsce po 4. etapach wyścigu Tour de Normandie (2.2 UCI). Jego starszy brat Michał, jest 77. We francuskiej etapówce przoduje Luke Rowe (Wielka Brytania).

4. etap po finiszu z dużej grupy padł łupem Fabiena Bacquet (BigMat-Auber 93). Francuz pokonał Cyrille`a Patoux (VC Rouen 76) oraz lidera, Luke`a Rowe. Tomasz Olejnik był 38., a Michał 55.

Młodszy z Bydgoskich kolarzy, najlepiej zaprezentował się na 3. odcinku z Forges-les-Eaux do Grand-Couronne, który padł łupem Guilaume`a Blot (Bretagne-Schuller). Drugie miejsce zajął Jonas Van Genechten (Wallonie Bruxelles-Crédit Agricole), trzecie Luke Rowe. Tomasz Olejnik był 21.

W klasyfikacji generalnej po 4. etapach, zwycięzca tegorocznego klasyku Grand Prix d’Ouverture de Saint-Hilaire du Harcouët zajmuje 25. miejsce, ze stratą jedynie 20 sekund do lidera. Michał Olejnik jest 77, ze stratą 2 minut i 40 sekund.

Dzięki dobrym występom w tym sezonie, Tomasz zajmuje drugie miejsce w challengu, do którego zlicza się punkty z wszystkich najważniejszych imprez amatorskich oraz wyścigów UCI. Polak ustępuje jedynie Freddy`emu Bichot (Team Veranda Rideau Sarthe), który w ubiegłym sezonie ścigał się dla Bouygues Telecome. Trzeci jest młody Maxime Daniel z młodzieżowej drużyny pro kontynentalnej Saur-Sojasun.