Nico Eeckhout (An Post – Sean Kelly) wygrał ostatni etap wyścigu Driedaagse van West-Vlaanderen. Belg pokonał na finiszu Jimmy`ego Casper oraz Dominique`a Rollin (FDJ). W klasyfikacji generalnej triumfował Jesse Sergent (RadioShack). Michał Kwiatkowski skończył wyścig na 3. pozycji !

Zawodnicy ostatniego dnia mieli do pokonania odcinek z Nieuwpoort do Ichtegem o długości 195,5 kilometrów. Zaraz po starcie utworzyła się grupka w której jechał lider wyścigu Jeske Sergent oraz Michał Kwiatkowski. Oprócz nich, w czołówce znaleźli się: Guillaume Van Keirsbulck (Quick Step), David Boucher, Klaas Lodewyck, Sven Vandousselaere (Omega Pharma), Jan Ghyselinck (HTC High Road), Sebastien Rosseler, Nelson Santos Olivera (Radioshack), Wouter Mol, Jens Mouris (Vacansoleil), Matthieu Ladagnous, Dominique Rollin (FDJ), Yukiya Arashiro, Sébastien Chavanel (Europcar), Jimmy Casper, Jimmy Engoulvent (Saur-Sojasun), Jarl Salomein (Topsport Vlaanderen), Bert De Backer (Skil Shimano), Nico Eeckhout (An Post – Sean Kelly). Z racji tego, że w odjeździe znajdowali się wszyscy ważniejsi kolarze w peletonie oraz przedstawiciele większości ekip, ucieczka została odpuszczona.

Kolarze RadioShack, których w czołówce łącznie z liderem było 4, nadawali tempo ucieczki. Na 20 kilometrów przed metą zaatakował Jan Ghyselinck. Były zwycięzca wyścigu dookoła Flandrii dla Orlików wypracował nawet 20 sekund przewagi, jednak został ostatecznie schwytany przez grupę pościgową.

Na finiszu walczyli dwaj bardzo doświadczeni kolarze. 32-letni były zwycięzca etapowy Tour de France Jimmy Casper oraz 41-letni były Mistrz Belgi Nico Eeckhout. Po odczycie z foto finiszu, najlepszym ogłoszono tego drugiego. Trzecie miejsce zajął Dominique Rollin.

W generalce, na trzech pierwszych miejscach znaleźli się kolarze RadioShacku. Triumfatorem belgijskiego wyścigu został Jesse Sergent przed Sébastienem Rosseler i 21-letnim Michałem Kwiatkowskim!