Alberto Contador (Saxo Bank) wygrał ostatni etap oraz klasyfikację generalną Vuelta a Murcia. Hiszpan „wsadził” 8 sekund młodemu Francuzowi Jerome`owi Coppel (Saur-Sojasun) na 12,4 kilometrowym odcinku jazdy na czas. Denis Menchov (Geox-TMC) stracił kolejne cztery sekundy, zajmując trzecie miejsce. Jarosław Marycz (Saxo Bank) był 15.

Kolarze ostatniego dnia wyścigu Vuelta Ciclista a la Region de Murcia, mieli do pokonania 12,4 km jazdy na czas.

Dzień wcześniej Contador pokazał, że nie zapomniał ścigać się w górach, po krótkim odpoczynku jaki miał za aferę z dodatnim wynikiem testu na Clenbuterol w Tour de France. Z kolei dziś pokazał, że również jego zdolności wytrzymałościowo szybkościowe mają się dobrze.

Hiszpan co prawda nie jest jeszcze w rewelacyjnej formie, ale pokonanie trasy ze średnią prędkością 52.518kmh wystarczyło do pokonania Coppela oraz Menchova. Jarosław Marycz stracił 40 sekund. Mistrzowi Polski w jeździe na czas dało to 15. lokatę. Michał Gołaś (Vacansoleil) ze stratą 1 minuty i 13 sekund był 50.

W klasyfikacji generalnej pierwsza trójka wygląda identycznie jak czołówka dzisiejszego etapu. Contador pokonał 24-letniego Coppel o 11 sekund. Menchov był trzeci ze stratą 17 sekund do Hiszpana. Gołaś skończył wyścig na 19. miejscu, Marycz był 66.