Zawodnicy ekipy RadioShack zdominowali prolog Driedaagse van West-Vlaanderen (2.1 UCI). Na podium stanęli tylko kolarze amerykańskiej ekipy, a najlepszy czas wykręcił Jesse Sergent, który pokonał Sebastiena Rosseler oraz Sama Bewley. Bardzo dobre 5. miejsce zajął kolejny z kolarzy RadioShacku, nasz rodak Michał Kwiatkowski!

Zawodnicy ścigali się na 7 kilometrowym prologu w miejscowości Middelkerke. Już na początku rywalizacji, znakomity czas 8’24’ wykręcił młody Nowozelandczyk, Sam Bewley. 24-latek długo utrzymywał się na prowadzeniu. Kilkanaście minut potem, na mecie zameldował się Kwiatkowski, który do swojego klubowego kolegi stracił zaledwie sekundę.

Młody duet RadioShacku długo prowadził, by pokonał go… kolejny z podopiecznych Johana Bruyneela, Jesse Sergent. 23-letni Nowozelandczyk wykręcił aż o 10 sekund lepszy czas od swojego rodaka z tej samej drużyny. Naszego 21-letniego „Kwiatka” na 5. lokatę zepchnął Svein Tuft (Team Spidertech).

W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 5. kolarzy RadioShack!

W wyścigu jadą ekipy: Quick Step, HTC-Highroad, RadioShack, Katusha, Vancansoleil, Ag2r, Leopard-Trek, Omega Pharma, Veranda’s Willems-Accent, FDJ, Cofidis, Europcar, Saur-Sojasun, Landbouwkrediet, Skil-Shimano, NetApp, SpiderTech, An Post-Sean Kelly, Colba-Mercury, Donckers Koffie, Endura Racing, Rabobank CT, Team De Rijke, Topsport Vlaanderen, Nutrixxion.

Impreza składa się jeszcze z dwóch etapów:

Sobota 5 marca: Brugge-Bellegem (174,9 km).
Niedziela 6 marca: Nieuwpoort-Ichtegem (199,5 km).

Wyniki prologu:

1 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack 0:08:14
2 Sébastien Rosseler (Bel) Team RadioShack 0:00:10
3 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack
4 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10
5 Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack 0:00:11
6 Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad
7 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack 0:00:15
8 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:00:19
9 Robert Wagner (Ger) Leopard Trek 0:00:20
10 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano 0:00:21
11 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:22
12 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
13 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack 0:00:23
14 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
15 Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
16 Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad 0:00:24
17 Marc Goos (Ned) Rabobank Continental Team
18 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad 0:00:25
19 Moreno Hofland (Ned) Rabobank Continental Team
20 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:00:26
21 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad
22 Dominique Rollin (Can) FDJ
23 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad 0:00:27
24 Tom Dumoulin (Ned) Rabobank Continental Team
25 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:28
26 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
27 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 0:00:29
28 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
29 Gediminas Bagdonas (Ltu) An Post – Sean Kelly 0:00:30
30 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad 0:00:31
31 Sander Oostlander (Ned) Cyclingteam De Rijke
32 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
33 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
34 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:32
35 Bjorn Selander (USA) Team RadioShack
36 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar 0:00:33
37 Steven Cozza (USA) Team Netapp 0:00:34
38 Niko Eeckhout (Bel) An Post – Sean Kelly
39 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
40 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack
41 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10
42 Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp
43 Martin Mortensen (Den) Leopard Trek 0:00:35
44 Ryan Roth (Can) Team Spidertech Powered By C10
45 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:36
46 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team
47 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
48 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto
49 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
50 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek 0:00:37
51 Dieter Cappelle (Bel) Veranda’s Willems – Accent
52 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
53 Jack Bauer (NZl) Endura Racing
54 Kevin Lacombe (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:00:38
55 Bob Schoonbroodt (Ned) Cyclingteam De Rijke
56 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
57 Andrew Fenn (GBr) An Post – Sean Kelly 0:00:39
58 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
59 Gianni Meersman (Bel) FDJ
60 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
61 Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team
62 Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:40
63 Dylan Van Baarle (Ned) Rabobank Continental Team
64 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Sparkasse
65 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
66 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10
67 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
68 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:41
69 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
70 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
71 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:00:42
72 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team
73 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
74 Bas Stamsnijder (Ned) Cyclingteam De Rijke
75 Björn Schröder (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:00:43
76 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
77 Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun
78 Huub Duyn (Ned) Donckers Koffie – Jelly Belly 0:00:44
79 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
80 Jetse Bol (Ned) Rabobank Continental Team
81 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 0:00:45
82 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
83 Mickaël Delage (Fra) FDJ
84 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
85 Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad
86 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ 0:00:46
87 Bram Schmitz (Ned) Veranda’s Willems – Accent
88 Tom Van Becelaere (Bel) Colba – Mercury
89 Hans Dekkers (Ned) Landbouwkrediet
90 William Clarke (Aus) Leopard Trek
91 Kurt Hovelynck (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
92 Bobbie Traksel (Ned) Landbouwkrediet
93 Martin Gilbert (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:00:47
94 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
95 Alexandr Pliuschin (Mda) Katusha Team 0:00:48
96 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
97 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
98 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
99 Andy Cappelle (Bel) Quickstep Cycling Team 0:00:49
100 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun
101 Alexandre Blain (Fra) Endura Racing
102 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
103 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar
104 Barry Markus (Ned) Rabobank Continental Team
105 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
106 Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet
107 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent 0:00:50
108 Iljo Keisse (Bel) Quickstep Cycling Team
109 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:00:51
110 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
111 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
112 Guillaume Le Floch (Fra) Team Europcar
113 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
114 Jurgen François (Bel) Colba – Mercury
115 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
116 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:52
117 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
118 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
119 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
120 Remco Te Brake (Ned) Cyclingteam De Rijke
121 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:53
122 Kevin Grieten (Bel) Colba – Mercury
123 Anders Lund (Den) Leopard Trek
124 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar
125 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:54
126 Steve Schets (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
127 Paul Voss (Ger) Endura Racing
128 Robert Retschke (Ger) Team Netapp
129 Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto
130 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
131 Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent
132 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:55
133 Robert Hayles (GBr) Endura Racing
134 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
135 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet
136 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
137 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp
138 Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke
139 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:56
140 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
141 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
142 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
143 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
144 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
145 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
146 Christophe Laborie (Fra) Saur – Sojasun 0:00:57
147 Robert Partridge (GBr) Endura Racing
148 Kevin Hulsmans (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
149 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
150 Jeff Vermeulen (Ned) Cyclingteam De Rijke 0:00:58
151 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet
152 Sebastian Forke (Ger) Nutrixxion Sparkasse
153 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team 0:00:59
154 Jan Tratnik (Slo) Quickstep Cycling Team
155 Mark McNally (GBr) An Post – Sean Kelly
156 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team
157 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
158 Phillip Schulz (Ger) Colba – Mercury 0:01:01
159 Kevin Claeys (Bel) An Post – Sean Kelly 0:01:02
160 Timothy Vangheel (Bel) Colba – Mercury
161 Bruno Langlois (Can) Team Spidertech Powered By C10
162 Mark Cassidy (Irl) An Post – Sean Kelly 0:01:03
163 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 0:01:04
164 Wesley Kreder (Ned) Rabobank Continental Team 0:01:05
165 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly
166 Jasper Bovenhuis (Ned) Rabobank Continental Team
167 Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet 0:01:06
168 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke 0:01:07
169 Eric Baumann (Ger) Team Netapp 0:01:08
170 Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team
171 Frédérique Robert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:01:09
172 Simon Lambert-Lemay (Can) Team Spidertech Powered By C10
173 Michaël Baer (Swi) Team Netapp
174 Michael Schweizer (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:01:11
175 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale
176 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar 0:01:12
177 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
178 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
179 Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Sparkasse
180 Tom Stubbe (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly 0:01:13
181 Ian Wilkinson (GBr) Endura Racing 0:01:14
182 Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet 0:01:15
183 Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet 0:01:16
184 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:18
185 James Moss (GBr) Endura Racing 0:01:19
186 Bas Krauwel (Ned) Cyclingteam De Rijke 0:01:21
187 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek
188 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:22
189 Maxim De Busschere (Bel) An Post – Sean Kelly 0:01:23
190 Michaël Vanderaerden (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly 0:01:24
191 Scott Thwaites (GBr) Endura Racing 0:01:28
192 Hamish Robert Haynes (GBr) Colba – Mercury 0:01:35
193 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Sparkasse
194 James Spragg (GBr) Donckers Koffie – Jelly Belly 0:01:36
195 Ricardo Van Der Velde (Ned) Donckers Koffie – Jelly Belly 0:01:46
196 Jim Vercruyce (Bel) Colba – Mercury 0:01:51
197 Maarten Dhaene (Bel) Colba – Mercury 0:02:07
198 Sergej Fuchs (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:05:02