Matteo Pelucchi (Geox-TMC) wygrał rozgrywany w Hiszpanii wyścig Clasica de Almeria (1.1UCI). Włoski neo-pro pokonał Hiszpana Jose Joaquina Rojasa (Movistar Team) oraz Pima Ligthart (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team). Bardzo dobrze spisali się kolarze CCC Polsat Polkowice. Bartłomiej Matysiak był 5. Inny z naszych rodaków, Michał Gołaś (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) był 9.

Zaraz po starcie, 179 kilometrowego klasyku rozgrywanego w okolicach Almerii, z przodu pojawiła się ośmioosobowa grupka, w której jechali Jens Voigt (Léopard Trek), José Joaquim Rojas (Movistar), Christian Vande Velde (Garmin Cervélo),  Arkaitz Duran (Geox TMC), Mikel Landa (Euskaltel Euskadi), Matteo Carrera (Vacansoleil DCM), Victor Cabedo (Orbea), Francisco Ventoso (Movistar). Co prawda grupka dobrze współpracowała, jednak została doścignięta na 5 kilometrów przed kreską.

Na finiszu najlepszy okazał się 22-letni Pelucchi, który pokonał niezmordowanego tego dnia Rojasa oraz Lighart. Michał Gołaś był 9.  Po ostatnich niepowodzeniach, kolarze CCC dochodzą do formy. Bardzo dobrze, na 5. miejscu zafiniszował Matysiak. Reszta kolarzy dowodzonych przez Piotra Wadeckiego również zaprezentowała się z dobrej strony, zajmując odpowiednio miejsca: 19 Tomasz Marczyński, 20 Marek Rutkiewicz, 24 Błażej Janiaczyk, 32 Jose Mendes, 38 Łukasz Bodnar, 47 Adrian Honkisz.

Dzięki wysokim miejscom kolarzy na mecie, ekipa CCC Polsat Polkowice w klasyfikacji drużynowej zajęła wysokie 2. miejsce. Oby tak dalej!

Wyniki Clasica de Almeria:

1 Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC 4:22:56
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
3 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
4 Christophe Laborie (Fra) Saur – Sojasun
5 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
6 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural
7 Diego Milan Jimenez (Spa) Caja Rural
8 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
9 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
10 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada
11 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team
12 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo
13 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
15 Adrian Saez (Spa) Orbea Continental
16 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo
17 Marko Kump (Slo) Geox-TMC
18 Christian Meier (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling
19 Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice
20 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
21 Benat Urain Epelde (Spa) Orbea Continental
22 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC
23 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Orbea Continental
24 Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice
25 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC
26 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia Caja Granada
27 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto
28 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Peio Bilbao (Spa) Orbea Continental
30 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Orbea Continental
31 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
32 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice
33 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
34 Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun
35 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
36 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek
37 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
38 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice
39 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek
40 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
41 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada
42 Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team
43 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto
44 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
45 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
46 Ruben Martinez (Spa) Caja Rural
47 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
48 Jose Luis Cano (Spa) Andalucia Caja Granada
49 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
50 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada
51 Christian Vandevelde (USA) Team Garmin-Cervelo
52 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
54 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun
55 Anders Lund (Den) Leopard Trek
56 Xavier Florencio Cabre (Spa) Geox-TMC
57 Frank Schleck (Lux) Leopard Trek
58 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
59 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo
60 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
61 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
62 Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural
63 Xabier Zabalo Imaz (Spa) Orbea Continental
64 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
65 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
66 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 0:00:12
67 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:18
68 Oscar Pujol Munoz (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:00:24
69 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:25
70 Sébastien Joly (Fra) Saur – Sojasun 0:00:29
71 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:00:31
72 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:39
73 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team
74 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
75 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
76 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
77 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:00:48
78 Victor Cabedo (Spa) Orbea Continental 0:00:54
79 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team 0:01:07
80 Aritz Etxebarria (Spa) Orbea Continental 0:01:18
81 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:54
82 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun
83 Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo
84 Julian Sanchez Pimienta (Spa) Caja Rural
85 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia Caja Granada 0:02:51
86 Jose Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada
87 Juan Javier Estrada Ruiz (Spa) Andalucia Caja Granada
88 Arkaitz Duran Aroca (Spa) Geox-TMC
89 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
90 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural
91 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team
92 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling