Mayday Lublin Team istnieje od końca roku 2009 z inicjatywy firmy P.G, jak i klubu rozrywkowego Mayday, których właścicielem jest Piotr Gutek. Przez ten bardzo krótki czas udało się nam pokazać z dobrej strony na polskich szosach.

Na oprawę techniczną klubu składają się dwa samochody osobowe i bus. Gwiazdą ubiegłego sezonu był Mikołaj Gutek, który okazał się najlepszym młodzikiem w Polsce, kręcąc czasy aż niewiarygodne na taki wiek, warto zwrócić uwagę na Piotra Kozaka który zajął 7 miejsce na GMP i wygrał etapowy wyścig Szlakami Jury.

Wieloma sukcesami na arenie MTB pochwalić się mogą Grzegorz Tomasiak i Kamil Mazurek. Udało się również mojej skromnej osobie ukończyć wyścig Polska – Ukraina w środku stawki. Słowa uznania należą się również grupie Mastersów, która jest największą grupą w Polsce mającą w składzie wielokrotnych medalistów Polski.

Do sezonu 2011 przygotowujemy się bardzo profesjonalnie. Postanowiliśmy wprowadzić indywidualne szkolenie zawodników kategorii juniorskich, którego podstawą jest komputerowe rozliczanie treningów. Wszyscy zawodnicy zostali wyposażeni w wysokiej klasy pulsometry Polar, na których prowadzą swoje dzienniczki treningowe. Zawodnicy co tydzień przesyłają bardzo szczegółowe sprawozdania z postępów w treningach, a także ich problematyki. Kadra trenerska analizuje wszystkie problemy i stara się je eliminować. Do każdego zawodnika podchodzimy indywidualnie i staramy się narzucić takie obciążenia, aby były idealnie na ten okres czasu.

We wszystkim pomaga mi doświadczony trener Marcin Makowski, który wyłapuje i poprawia moje ewentualne błędy. Podstawą planów treningowych naszych zawodników są badania wydolnościowe przeprowadzane w instytutach w Katowicach i Wiśle. Wyniki badań przeprowadzonych jeszcze przed okresem zimowym pozwalają bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość.

W dniach 15-26 stycznia klub odbył pierwsze zgrupowanie w Suścu, na którym przeważały ćwiczenia objętościowe i ogólnorozwojowe. Zawodnicy po miesiącu indywidualnych treningów już 1 marca wyjeżdżają na dwutygodniowe zgrupowanie do Toskanii we Włoszech, na którym skupią się na treningach wytrzymałościowych z wprowadzeniem elementów treningu specjalistycznego. Następnie po tygodniu odpoczynku klub Mayday Lublin Team uda się na 10 dniowe zgrupowanie do Borowic, gdzie zawodnicy będą przygotowywać się do pierwszych startów w Dzierżoniowie i Sobótce.

W sezonie docelowymi startami dla młodych zawodników będzie etapowy wyścig w Kluczborku, wyścig Szlakami Jury, MP, GMP. Specjaliści od MTB skupią się na wyścigach organizowanych przez Grzegorza Golonkę, Cezarego Zamanę i Macieja Grabka. Uważam, że profesjonalne podejście i pełne zaangażowanie zespołu pozwoli na pozyskanie nowych sponsorów i ciągły rozwój drużyny. Docelową imprezą dla mastersów będą oczywiście MP na czas, gdzie po cichu liczymy na medal Roberta Krawczyka w kat II i Grzegorza Tomasiaka kat I  oraz wyścig ze startu wspólnego, w którym przy dobrej dyspozycji całej ekipy mamy bardzo realne szanse na podium.

Zapraszamy również do odwiedzin na naszą stronę internetową www.maydayteam.pl

Tekst: Konrad Krawczyk – zastępca trenera