Z przyjemnością informujemy, że w polskim peletonie w sezonie 2011 zobaczymy kolejną ekipę zawodową – BDC Team! W jej składzie pojadą m.in. Robert Radosz, Dariusz Rudnicki, Mateusz Komar i być może były kolarz Lampre, Marcin Sapa!

Założycielami grupy są wielcy pasjonaci kolarstwa szosowego – Dariusz Banaszek i Robert Duda. Byli znakomici kolarze, dyrektorzy sportowi zawodowych ekip postanowili stworzyć drużynę, tym razem pod marką swoich sklepów rowerowych – Banaszek Duda Company.

Ze względu na dość późną decyzję o powstaniu grupy, BDC Team zarejestrowała się w UCI jako grupa MTB. Ale spokojnie, głównymi celami w tym sezonie będzie “szosa”.

Skład BDC Team w sezonie 2011:

Robert Radosz

Wojciech Ziołkowski

Mateusz Komar

Daniel Walczak

Dariusz Rudnicki

Mariusz Kowal

Łukasz Ziemka

Adrian Banaszek

W sobotę okaże się czy do ekipy dołączy Mistrz Polski 2008 – Marcin Sapa, który ostatnie dwa sezony jeździł w barwach Lampre.

BDC Team planuje starty we wszystkich najpoważniejszych wyścigach w Polsce, a w szczególności Bałtyk-Karkonosze Tour, gdzie firma BDC będzie głównym sponsorem wyścigu, także żółtej koszulki.

Pierwsze starty podczas otwarcia sezonu szosowego w Sobótce i Dzierżoniowie. Ponadto, kolarzy BDC Team będziemy mogli zobaczyć na zagranicznych szosach, m.in. w Tour de Serbia i wielu innych wyścigach.

Grupa jest po pierwszej konsultacji w Warszawie, od 17 lutego do 3 marca kolarze będą przygotowywali się do sezonu w hiszpańskim Lloret de Mar, następnie od 12 marca do 26 marca opanują cypryjskie szosy. Pojadą na zgrupowanie w okolice miejscowości Larnaka.

Dyrektorami sportowymi szosowców będą Dariusz Banaszek i Robert Duda, ekipa MTB jest jeszcze w trakcie organizacji.

Miło nam poinformować, że oficjalnym Patronem Medialnym grupy będzie serwis www.naszosie.pl oraz TVP3.