Jonnathan Monsalve (Androni Giocattoli) wygrał „królewski”, piąty etap Tour de Langkawi. Drugi Libardo Corredor (Le Tua Cycling Team) objął prowadzenie w „generalce”. Honoru „cycków” broni Mendes.

Początek etapu to ucieczka sześciu kolarzy: Hilton Clarke (United HealthCare), Kenny Van Hummel (Skil Shimano), Benjamin Gourgue (Landbouwkrediet), Bradley Potgieter (MTN Qhubeka), Sea KeongLoh (Malaysian National Team) oraz Gu Jang (Korea National Team).

Po przejechaniu około 100 kilometrów, u podnóża finałowego podjazdu z ucieczki odskoczyli Gourgue i Jang. W tym momencie peleton tracił 2 minuty. Po 10 kilometrach ucieczka została zlikwidowana, a z peletonu na kontrę zdecydował się Pierre Roland (Europcar), do którego dołączył Lachlan Morton (Chipotle Development Team).

Dwójka ta wypracowała sobie przewagę 30 sekund nad goniącą ich dziewiątką kolarzy, w której nie było lidera Takeaki Ayabe. Dwa kilometry przed metą dwójka została złapana, a swojego szczęścia próbował Domenico Pozzovivo (Colnago-CSF Inox). Atak Włocha nie powiódł się, został zlikwidowany na ostatnim kilometrze.

Ostatecznie na szczyt Genting Highlands najszybciej wspiął się młody, 21-letni Jonnathan Monsalve, który pokonał dwukrotnie od siebie starszego Libardo Nino Corredo, nowego lidera wyścigu.

Corredo na mecie powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy, mam nadzieję, że uda mi się utrzymać prowadzenia w klasyfikacji generalnej do końca wyścigu. To jest mój ostatni start w zawodowym peletonie. Po Langkawi wracam do Kolumbii i będę się ścigał jedynie amatorsko. Tym bardziej zależy mi na wygranej, pozostałe etapy są płaskie, muszę liczyć na dobą jazdę swojej ekipy i pilnowanie zawodników zagrażających mi w generalce.”

W wyścigu jedzie ekipa CCC Polsat. Niestety kolarze z Polkowic traktują ten wyścig chyba treningowo. Tylko czy trzeba było jechać aż tak daleko…? Jedynym walczącym kolarzem CCC jest Jose Mendes, który dziś był 13 (strata 1:25), a w generalce jest 12 (strata 1:44). Najlepszy z Polaków, Łukasz Bodnar zajmuje 67 pozycję i traci prawie pół godziny do lidera.

Pełne wyniki 5 etapu > tutaj

Foto: www.ltdl.com.my

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments