Młody włoski sprinter Andrea Guardini (Farese Vini) po finiszu z peletonu wygrał 1 etap Le Tour de Langkawi. Najlepszy z kolarzy CCC Polsat, Andre Schulze zajął dobrą, szóstą pozycję.

Pierwszy etap malezyjskiego wyścigu liczył 94 kilometrów i rozegrany został w temperaturze ponad 30 stopni C. Przez cały dystans jechała cała grupa, jedynie 20 kilometrów przed metą swoich sił próbowało kilkunastu kolarzy, jednak bez większego efektu.

Ostatecznie krótki, ale nie łatwy etap zwyciężył młody Włoch Andrea Guardini, dla którego to pierwszy wyścig w zawodowym peletonie! Kolarz ekipy Farese-Vini pokonał Sung Baek Park (Korea) oraz Hariff Salleh (Terengganu ProAsia Cycling).

Jestem bardzo szczęśliwy, to moje pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze. Cieszy mnie także to, że słynny włoski sprinter Alessandro Petacchi także tutaj odniósł swój pierwszy triumf w karierze. Jeśli poszedł bym w jego ślady i wygrał choć połowę tego co on, będzie super”– powiedział na mecie Guardini.

Mój dyrektor bardzo we mnie wierzył, mam nadzieję pokazać się na pozostałych etapach. Być może uda mi się utrzymać żółtą koszulkę lidera w kolejnych dniach, będę o to walczył” – dodał.

W wyścigu jadą kolarze CCC Polsat, dla których jest to pierwszy start w sezonie. Najlepiej z nich pojechał Andre Schulze, który zajął 6 pozycję.