Joaquin Rodriguez (Katiusza) powiedział, że byłby zadowolony, gdyby awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w oficjalnych wynikach w ubiegłorocznej Vuelty. Ezequiel Mosquera prawdopodobnie zostanie zdyskwalifikowany za dodatni wynik na Hydroxyethyl podczas wyścigu.

„Oczywiście, chciałbym być na podium. Jeśli Ezequiel oszukiwał, chciałbym, by został ukarany za to. I jeśli zostanie zdyskwalifikowany, będę szczęśliwy z tego trzeciego miejsca”, powiedział Rodriguez agencji AS.

Rodriguez dodał, że sprawiedliwości powinno stać się zadość, jednak był niechętny do potępienia Mosquera przed oficjalnym podaniem oświadczenia przez Hiszpański Związek Kolarski. „Musimy czekać na decyzję federacji, bo jeśli jest on niewinny to tylko zszargalibyśmy jego reputację. O takich sprawach należy rozmawiać z rozwagą”, powiedział Rodriguez.

U Mosquery po 18 etapie Vuelty a Espana wykryto Hydroxyethyl, ale śledztwo w tej sprawie nadal trwa. W międzyczasie Hiszpan podpisał kontrakt z zespołem Vacansoleil-DCM i został oficjalnie przedstawiony w czasie prezentacji ekipy w Rotterdamie, w ubiegły poniedziałek. Inny z zawodników Xacobeo Galicia, David Garcia jechał na dopalaczach, miał pozytywny wynik na EPO podczas wyścigu.

Dyrektor wyścigu Vuelta a Espada, Javier Guillén wezwał, by sprawę Mosquery wyjaśnić jak najszybciej, ponieważ nadal wyniki ubiegłorocznego wyścigu są tymczasowe, a on chciałby już oficjalnie wiedzieć, jacy zawodnicy znaleźli się na podium Wyścigu Dookoła Hiszpanii.

„Musimy wiedzieć, czy Mosquera pozostanie na drugim miejscu. I jeszcze kwestia jego zwycięstwa na Bola del Mundo. Chcielibyśmy wiedzieć, kto wygrał ten etap”, powiedział Guillén.

Galopente

Foto: www.corvospro.com