Już za tydzień, 16 stycznia kryterium w Adelajdzie rozpocznie się pierwszy wyścig z kalendarza UCI World Tour, Tour Down Under. Na starcie pojawią się wielcy kolarze z Lancem Armstrongiem na czele.

Zwycięzca z 2010 r i zdobywca wielu etapów, Andrei Greipel pojedzie w koszulce z numerem jeden, jednak teraz zobaczymy go w nowej koszulce, po przeprowadzce z  HTC do Omega Pharma. Jego rywalami będą m.in.: Robbie McEwen (RadioShack), Mark Cavendish (HTC-Highroad), Tyler Farrar (Garmin-Cervelo), Allan Davis (Astana), Francesco Chicchi (Quick Step), Elia Viviani (Liquigas-Cannondale) i Graeme Brown (Rabobank). Walka pomiędzy Greipelem i Cavendishem będzie bardzo ciekawa.

Inne wielkie nazwiska, które znalazły miejsce w składach swoich 7-osobowych ekip to: Alessandro Ballan (BMC), Mark Renshaw i Bernhard Eisel (HTC-Highroad), Gerald Ciolek (Quick Step) i Romain Feillu (Vacansoleil).

Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie.

Lista startowa Tour Down Under 2011:

OMEGA PHARMA-LOTTO (BEL)
1. GREIPEL Andre GER
2. VAN DE WALLE Jurgen BEL
3. HANSEN Adam AUS
4. KAISEN Olivier BEL
5. REYNES Vicente ESP
6. ROELANDTS Jurgen BEL
7. SEIBERG Marcel GER

Team Manager: FRISON Herman (BEL)

TEAM RADIOSHACK (USA)
11. ARMSTRONG Lance USA
12. McEWEN Robbie AUS
13. CARDOSO Manuel POR
14. HERMANS Ben BEL
15. IRIZAR Markel ESP
16. HUNTER Robbie RSA
17. RAST Gregory SUI

Team Manager: AZEVEDO Jose (POR)

HTC-HIGHROAD (USA)
21. CAVENDISH Mark GBR
22. EISEL Bernhard AUT
23. GOSS Matt AUS
24. GRABSCH Bert GER
25. PATE Danny USA
26. RENSHAW Mark AUS
27. ROULSTON Hayden NZL

Team Manager: PEIPER Allan (AUS)

GARMIN-CERVELO USA
31. FARRAR Tyler USA
32. BOBRIDGE Jack AUS
33. DEAN Julian NZL
34. LANCASTER Brett AUS
35. MEYER Cameron AUS
36. WILSON Matthew AUS
37. MEYER Travis AUS

Team Manager: WHITE Matthew AUS

RABOBANK (NED)
41. BROWN Graeme AUS
42. LEEZER Tom  NED
43. MATTHEWS Michael AUS
44. ten DAM Laurens NED
45. van EMDEN Jos NED
46. VERMELTFOORT Coen NED
47. WEENING Pieter NED

Team Manager: van HOUWELINGEN Adri (NED)

TEAM SKY (GBR)
51. ROGERS Michael AUS
52. THOMAS Geraint GBR
53. GERRANS Simon AUS
54. HENDERSON Greg NZL
55. SUTTON Chris AUS
56. SWIFT Ben GBR
57. HAYMAN Mathew AUS

Team Manager: YATES Sean (GBR)

ASTANA (KAZ)
61. DAVIS Allan AUS
62. CLARKE Simon AUS
63. GOUROV Maxim KAZ
64. GRIVKO Andriy UKR
65. IGLINSKIY Valentin KAZ
66. KANGERT Tanel EST
67. NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy KAZ

Team Manager: BONTEMPI Guido (ITA)

LEOPARD TREK (LUX)
71. O’GRADY Stuart AUS
72. PEDERSEN Martin DEN
73. DENIFL Stefan AUT
74. VIGANO Davide ITA
75. KRISTEN MORTENSEN Martin DEN
76. CLARKE William AUS
77. SILVA PIRES Bruno Manuel POR

Team Manager: NEIENDAM MICHAELSEN Lars DEN

QUICK STEP (BEL)
81. CHICCHI Francesco ITA
82. BANDIERA Marco ITA
83. CIOLEK Gerald GER
84. ENGELS Addy NED
85. MALACARNE Davide ITA
86. REDA Francesco ITA
87. VERMOTE Julien BEL

Team Manager: van SLYCKE Rik (BEL)

KATUSHA (RUS)
91. GALIMZYANOV Denis RUS
92. HORRACH  Juan ESP
93. IVANOV Sergei RUS
94. KUCHYNSKI Aliaksandr BLR
95. TRUSOV Nikolay RUS
96. VANDENBERGH Stijn BEL
97. VORGANOV Eduard RUS

Team Manager: KONYCHEV Dmitriy (RUS)

Ag2r (FRA)
101. LOUBET Julien FRA
102. CHAMPION Dimitri FRA
103. PERGET Mathieu FRA
104. GODDAERT Kristof BEL
105. HOUANARD Steve FRA
106. KADRI Blel  FRA
107. KRIVTSOV Yuriy FRA

Team Manager: BIONDI Laurent (FRA)

LAMPRE-ISD (ITA)
111. BALLONI Alfredo ITA
112. PEREZ ARRIETA Aitor ESP
113. BONO Matteo ITA
114. BUTS Vitaliy UKR
115. MORI Manuele ITA
116. SPEZIALETTI Alessandro ITA
117. RIGHI Daniele ITA

Team Manager: VICINO Bruno (ITA)

LIQUIGAS-CANNONDALE (ITA)
121. CIMOLAI Davide ITA
122. KOREN Kristijan SLO
123. MARANGONI Alan ITA
124. SABATINI Fabio ITA
125. PONZI Simone ITA
126. VIVIANI Elia ITA
127. WURF Cameron AUS

Team Manager: MARIUZZO Dario (ITA)

BMC RACING TEAM (USA)
131. BALLAN Alessandro ITA
132. KRISTOFF Alexander NOR
133. MURPHY John USA
134. ZAHNER Simon SUI
135. ROE Timothy AUS
136. KOHLER Martin SUI
137. MOINARD Amael FRA

Team Manager:  SAYERS Michael (USA)

SAXO BANK SUNGARD (DEN)
141. PORTE Richie AUS
142. HAEDO Juan Jose ARG
143. COOKE Baden AUS
144. SORENSEN Nicki DEN
145. TANNER David AUS
146. HAEDO Sebastian ARG
147. VANDBORG Brian DEN

Team Manager: McGEE Bradley (AUS)

EUSKALTEL-EUSKADI (ESP)
151. ISASI Iaki ESP
152. IZAGIRRE Gorka ESP
153. MINGUEZ Miguel ESP
154. IZAGIRRE Ion ESP
155. PEREZ Ruben ESP
156. SESMA Daniel ESP
157. VELASCO Ivn ESP

Team Manager: LARRAZABAL Josu (ESP)
MOVISTAR TEAM (ESP)
161. ROJAS Jose Joaquin ESP
162. GUTIERREZ Jose Ivan ESP
163. LOPEZ David ESP
164. MADRAZO Angel ESP
165. PASAMONTES Luis ESP
166. GARCIA Jose Vicente ESP
167. VENTOSO Francisco ESP

Team Manager: ARRIETA Jose Luis (ESP)

VACANSOLEIL DCM (NED)
171. FEILLU Romain FRA
172. RUIJGH Rob NED
173. DE GENDT Thomas BEL
174. LAGUTIN Sergey UZB
175. ONGARATO Alberto ITA
176. SELVAGGI Mirko ITA
177. VAN LEIJEN Joost NED

Team Manager: CORNELISSE Michel (NED)

UNI SA – AUSTRALIA (AUS)
181. ROBERTS Luke SA
182. SULZBERGER Wesley TAS
183. CANTWELLJonathan QLD
184. DURBRIDGE Luke WA
185. HEPBURN Michael QLD
186. DOCKER Mitchell VIC
187. *Final starter TBA
Team Manager: SANDERS Dave (AUS)