Belgijski specjalista od jazdy indywidualnej na czas, Dominique Cornu ma stać się drugim zawodnikiem ekipy Pegasus, który znalazł nowy zespół na sezon 2011. Szef zespołu Topsport Vlaanderen-Mercator, Christophe Sercu wskazał Cornu jako 21 zawodnika swojej ekipy ProContinental.

We wtorek, Kanadyjczyk Svein Tuft zapewnił sobie miejsce w zespole Spidertech, ale większość zawodników, w tym sprinter Robbie McEwen i mistrz polski Jacek Morajko, wciąż rozpaczliwie szukają nowego zespołu, po tym jak drużynie Pegasus Sport odmówiono miejsca w szeregach UCI Professional Continental.

Zespół Lance`a Armstronga i Michała Kwiatkowskiego, Team RadioShack wydaje się być zainteresowany podpisaniem kontraktu z McEwenem, ale doświadczony sprinter zasugerował że waha się nad przejściem na sportową emeryturę.

25-letni Cornu był Mistrzem świata w jeździe na czas do 23 lat w 2006 r., a ostatnio występował dla Skil-Shimano. Topsport Vlaanderen-Mercator może mu pomóc w przygotowaniu się do wyścigu na czas, podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

„Będąc z nami, ma szanse kontynuować swoją karierę zarówno na szosie jak i torze. Jego głównym celem są Igrzyska w 2012.r, na które chce się przygotować w konkurencjach indywidualnych„, powiedział Sercu.

Skład Topsport Vlaanderen-Mercator składa się z  21 zawodników. Na pierwszy obóz treningowy w nowym roku wybierają się do Calpe, gdzie w hiszpańskim słońcu trenować będą od 12 do 23 stycznia.

Foto: www.corvospro.com

Poprzedni artykułAmatorzy z Francji rejestrują zawodową ekipę na Łotwie…
Następny artykułCo dalej z Robbie McEwenem po rozpadzie Pegasusa?
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments