Najlepsza francuska ekipa amatorska, VC La Pomme Marseille przenosi się do grona zawodowców. W 2011.r popularne „jabłuszka”  będą ścigać się pod banderą Łotwy, czytamy w dzienniku La Provence.

Takie rozwiązanie zostało wymuszone przez radę Division Nationale (zrzeszenie najlepszych ekip amatorskich DN), która nie zgodziła się na to by Marsylianie ścigali się z francuskimi licencjami UCI. Pomysł ten może powrócić w 2012.r. Do tego czasu, zawodnicy będą posiadali również  indywidualne licencje  FFC (Francuskiego Związku Kolarskiego). Będą także poddani programowi paszportów biologicznych związku.

Według wstępnych informacji, ekipa składać będzie się  z 16 kolarzy, w tym siedmiu Francuzów. Wśród nich, będą: Julien Antomarchi Thomas Vaubourzeix i Mathieu Delarozière, filary zespołu DN1 VC La Pomme Marseille w minionym sezonie. Nowymi kolarzami będą Yohan Cauquil (Martigues SC), Benjamin Giraud (AVC Aix-en-Provence) i Justin Jules (Vendée  U). W ekipie pozostanie jeden z liderów, Litwin Evaldas Siskevicius, a dołączyć ma jeszcze Argentyńczyk, Daniel Diaz polecany przez Joxeana Matxina, dyrektora zespołu Geox-TMC.

Zgodnie z przepisami UCI, połowa miejsc w zespole musi być przydzielona dla zawodników z kraju w którym ekipa jest zarejestrowana. Jedynym Łotyszem w VC La Pomme Marseille jest Toms Skujins. Reszta Łotyszy ma być dobrana po przerwie świątecznej.

Pełny skład zostanie ujawniony w czasie kiedy pojawi się pełna lista sponsorów oraz budżet ekipy, który powinien utrzymać się na poziomie sezonu 2010, kiedy to wynosił 700.000 euro (przypominamy, że w kończonym roku była to ekipa amatorska). Zalecany budżet przez FFC na ekipę kontynentalną wynosi milion euro.

Drużyna tradycyjnie rozpocznie sezon od GP Marseillaise, 30 stycznia w którym z pewnością wystąpi kilku Polaków z innych francuskich ekip.

Ekipa VC La Pomme Marseille wychowała takie talenty jak: Nicolas Roche, Fumiyuki Beppu, zwycięzcę Tour de Pologne Daniela Martina, Maxime`a Bouet czy Remiego Di Gregorio.

W tym roku z zawodowymi kontraktami z ekipy odeszli: Edvaldas Siskevicius (Ceramica Flaminia), Yohan Bagot (Cofidis) i Sam Bennett (An Post Sean Kelly).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments