Dyrektor sportowy Saxo Banku, Bajrne Riis zapowiedział, że rozpoczynające się w niedziele zgrupowanie zespołu będzie zamknięte dla prasy.

Zespół do sezonu 2011 będzie się przygotowywał za zamkniętymi drzwiami. Kolarze spotkają się w niedzielę w Fuertaventura na Wyspach Kanaryjskich.

„Hotel będzie niedostępny dla wszystkich spoza zespołu” – powiedział Riis dla hiszpańskiej gazety El Pais. „To nie będzie publiczne wydarzenie, ale wewnętrzne spotkanie z szeregiem zajęć, przez co wszyscy będziemy bardzo zajęci. Kolarze nie będą mieli czasu na rozmowę z dziennikarzami, oczywiście też nie będzie konferencji prasowej” – dodał szef Saxo Banku.

Obóz potrwa dwa tygodnie w ośrodku Playitas, a kolarze w nowym składzie spotkają się na nim po raz pierwszy. Na zgrupowanie wybiera się Alberto Contador, u którego pod koniec września znaleziono zakazaną substancję Clenbuterol.

Contador złożył do Hiszpańskiego Związku Kolarskiego dokumenty świadczące o jego niewinności, zaś w piątek rano po raz kolejny wypowiedział się dla hiszpańskiej telewizji, że jeśli zostanie ukarany dwuletnim zakazem ścigania, zakończy karierę.

Według hiszpańskiej El Pais Riis jest w stałym kontakcie z Contadorem i przyznał, że póki co nie możliwe jest sporządzenie kalendarza startów dla Hiszpana, ponieważ nie wiadomo czy trzykrotny triumfator Tour de France będzie mógł się ścigać w 2011 roku.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments