Pierwszy wyścig w nowym sezonie zaliczany do cyklu ProTour, Santos Tour Down Under, otrzymał kolejną wielką gwiazdę na starcie. Organizatorzy ogłosili, że Mark Cavendish wystartuje w pierwszej ważnej imprezie sezonu 2011.

Po wcześniejszych informacjach, które potwierdziły start zarówno Tylera Farrara jak i obrońcę tytułu André Greipela, przyjazd Cavendisha do Australii spowoduje bardzo ciekawą, sprinterską batalię.

Nie będzie to tylko czysto sportowa rywalizacja. Tour Down Under to pierwszy wyścig od 2007.r, na którym w dwóch innych drużynach zobaczymy Greipela jak i Cavendisha. Ten pierwszy odszedł z HTC-Columbia głównie z powodu Brytyjczyka.

To wspaniale, że rozpocznę sezon od Santos Tour Down Under”, powiedział Cavendish. “Byłem w Australii sześć lub siedem razy, i uwielbiam się tam ścigać. Po niedawnym pobycie w tym pięknym kraju na mistrzostwach świata, jestem chętny aby wrócić tam znów na kilka dni wyścigowych”.

To będzie wielkie widowisko, oglądać Cavendish i Greipela w innych pociągach na ulicach Adelajdy. Obaj są doskonałymi sprinterami, jednak fascynujące jest to kto wyjedzie z Australii z większą ilością sukcesów na koncie”, powiedział dyrektor wyścigu Mike Turtur.

Pełny skład HTC-Highroad na Santos Tour Down Under 2011:

Mark Cavendish, Bernhard Eisel, Bert Grabsch, Matt Goss, Hayden Roulston, Mark Renshaw oraz Danny Pate.

Foto: www.corvosporo.com