Andre Greipel miał długie i zasłużone wakacje po wyczerpującym roku, ale teraz super sprinter powraca do nowego sezonu 2011, z nowymi wyzwaniami i nowym zespołem.

Po okresie roztrenowania, w którym Niemiec miał dużo czasu dla rodziny i inne różne zainteresowania, Greipel w tym tygodniu wrócił do systematycznego treningu.

“Już w listopadzie powróciłem do cięższych treningów, ponieważ będę znowu mieć wczesne rozpoczęcie sezonu. Podobnie jak przed innymi laty, zacznę ścigać się na Tour Down Under”, powiedział.

Sprinter zaczyna przygotowania od marszobiegów, treningów ogólnorozwojowych i przejażdżek na rowerze przełajowym.

Ten schemat będzie dominował w życiu Greipela do grudnia, kiedy to wyjedzie na pierwsze zgrupowanie nowej ekipy Omega Pharma-Lotto, które odbędzie się na Majorce 6 grudnia. Kolarz który w tym sezonie wygrał aż 21. razy będzie chciał potrenować trochę sam, dlatego na hiszpańskiej wyspie zamelduje się trzy dni wcześniej niż jego ekipa.

Greipel w nowym sezonie będzie stawić czoła nowym wyzwaniom, pierwszym będzie powtórzenie sukcesu z ubiegłorocznego Tour Down Under, które odbędzie się już w styczniu. Jednak powalczyć w tym wyścigu nie będzie chciał tylko on. Jego głównym rywalem będzie Amerykanin Tyler Farrar z Garmin-Cervelo, ale także były kolega z zespołu Columbia-HTC Mark Cavendish. Tak dwaj znakomici sprinterzy nie mieścili się w HTC, dlatego Greipel znalazł się w Omega Pharma-Lotto. To będzie pierwsza impreza od 2007 roku, na której pojadą w osobnych drużynach.

Foto: www.naszosie.pl