Luksemburg Pro Cycling Team ogłosił podpisanie umowy z  Daniele Bennatim. Do ekipy dołączą także: Davide Vigano, Giacomo Nizzolo i Bruno Pires.

Wcześniejsze doniesienia o transferze Włocha potwierdził dyrektor ekipy, Brian Nygaard w rozmowie dla Cyclingnews, podczas prezentacji trasy Tour de France. Oprócz tego poinformował również, że kolejne transfery zostaną podane w najbliższych tygodniach, a prezentacja drużyny odbędzie się styczniu.

Bennati dołącza do nowej ekipy po spędzeniu trzech ostatnich sezonów w Liquigasie. W sumie w ciągu swojej kariery zdobył ponad 50 zwycięstw w zawodowym peletonie, w tym koszulki lidera Giro jak i Vuelty.

“Bennati to kolejny klasowy zawodnik w naszej ekipie. Jesteśmy z tego ogromnie zadowoleni,” kontynuuje Nygaard.

“On jest naprawdę poważnym wzmocnieniem i jestem pewien, że będzie istotnym punktem składu naszej ekipy. Ma na koncie bardzo dużo zwycięstw. Możemy dla niego stworzyć bardzo dobre warunki i mam nadzieję że powróci do swojej najlepszej dyspozycji z przed paru lat.”

Davide Vigano to kolarz Team Sky, w którym spędził tylko jeden sezon. Jednak 26-latek chce być silnym punktem w pociągu Benattiego.

Byłem zainteresowany dołączeniem do zespołu, ponieważ od początku widziałem jak jest profesjonalnie budowany,” wyjaśnił  Viganò.

Pires to młody obiecujący zawodnik z Portugalii, na razie bez większych sukcesów na koncie. Natomiast Nygaard uważa, że neo-pro Giacomo Nizzolo, ma wszystkie cechy przyszłego mistrza sprintu.

“Giacomo jest uważany za kolejnego, wielkiego, włoskiego sprintera który pochodzi z Włoch,” chwali swojego nowego zawodnika Duńczyk. „Jest bardzo młody, a i tak jest już bardzo szybki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments