Kenny Van Hummel (Skil-Shimano) wygrał 5. etap wyścigu Tour of Hainan. Dla Holendra to drugie, etapowe zwycięstwo z rzędu w chińskim wyścigu. Drugie miejsce na mecie zajął Ivan Kovalev (Rosja). Trzeci był Jonathan Cantwell (Fly V Australia). Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) był 9.

Zawodników opuściła dziś słoneczna pogoda i na 156 kilometrowym odcinku z Wenchang – Haikou kolarze ścigali się w deszczu. Po zawrotnie szybkim, wczorajszym etapie dziś tempo wróciło do normy. Jednak trudne warunki atmosferyczne spowodowały na ostatnich kilometrach kraksę, która podzieliła peleton. Skorzystali na tym kolarze CCC Polsat Polkowice. Wśród pierwszych 31 zawodników przyjechało aż 5. naszych reprezentantów. Janiszewski(9), Tomasz Marczyński(12), Tomasz Smoleń(21), Bartłomiej Matysiak(28), Łukasz Bodnar(31).

Ostatecznie finisz z peletonu, podobnie jak wczoraj wygrał Van Hummel, dla którego to już 4. zwycięstwo w sezonie. Drugie miejsce zajął Kovalev. Trzeci był Cantwell.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Valentin Iglinskiy (Astana) i ma 20 sekund przewagi nad Johnny`m Walkerem (Footon-Servetto). Na trzecie miejsce wskoczył Kiel Reijnen (Jelly Belly Presented By Kenda), który do Kazacha traci 23 sekundy. Tomasz Marczyński jest 12 z półminutową stratą do kolarza Astany.

Poprzedni artykułLuksusowy Mercedes dla Sylwka Szmyda za wygraną w Lombardii!