Brad Huff (Jelly Belly) wygrał po sprincie z dużej grupy, trzeci etap Tour of Hainan. Amerykanin pokonał Sergey`a Kudentsov`a (Polygon Sweet Nicei), podczas gdy zwycięzca etapu 1. Yuri Metluschenko (Ukraina) zajął trzecie miejsce. Liderem pozostał Valentin Iglinskiy (Astana). Siódme miejsce na etapie zajął Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice).

Przez większą część 146 kilometrowego etapu prowadził Irańczyk, Mizbani Ghader. Jednak pogoń ekip sprinterów działała niezawodnie i zawodnik został doścignięty kilkanaście kilometrów przed metą.

Dość niespodziewanie finisz wygrał Huff. Drugie miejsce dla Kudentsova, za nim uplasował się doświadczony Metluschenko, który w przeszłości ścigał się w Polsce. Dobrze zafiniszował młody Janiszewski, który skończył etap na 7. miejscu.

Valentin Iglinskiy utrzymuje prowadzenie w generalce i nadal z przewagą, odpowiednio 4 i 6 sekund prowadzi nad Taji`m Nishitani (Asian Racing Team) oraz Johnnie`m Walker`em (Footon-Servetto). Iglinskiy jest również liderem w klasyfikacji punktowej, podczas gdy Arkaitz Duran (Footon-Servetto) posiada koszulkę króla gór. Najlepszy z Polaków, Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) spadł z 4. na 8. miejsce w całym wyścigu.

Wyniki 3 etapu Tour of Hainan 2010:

1 Charles Bradley Huff (USA) Jelly Belly p/b Kenda 3:45:56
2 Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice
3 Yuri Metlushenko (Ukr) Ukraine
4 Jonathan Cantwell (Aus) Fly V Australia
5 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
6 Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto
7 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
8 Dene Rogers (NZl) Giant Asia Racing Team
9 Vidal Celis Zabala (Spa) Footon-Servetto
10 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana
11 Ruslan Tleubayev (Kaz) Kazakhstan
12 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team
13 Michele Merlo (Ita) Footon-Servetto
14 Patria Rastra (Ina) Polygon Sweet Nice
15 Sean Mazich (USA) Jelly Belly p/b Kenda
16 Ming Xing Xue (Chn) Max Success Sports
17 Vytautas Kaupas (Ltu) Continental Team Differdange
18 Luc Hagenaars (Ned) Team Kuota – Indeland
19 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange
20 Alexei Markov (Rus) Russian Federation
21 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team
22 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
23 Ivan Kovalev (Rus) Russian Federation
24 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
25 Evgeniy Sladkov (Kaz) Kazakhstan
26 Valery Valynin (Rus) Russian Federation
27 Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team
28 Troels Ronning Vinther (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
29 Alexander Serov (Rus) Russian Federation
30 Sea Keong Loh (Mas) Marco Polo Cycling Team
31 Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team
32 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano
33 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
34 Kun Jiang (Chn) Max Success Sports
34 Shengjun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
36 Ismail Ayoune (Mar) Morocco
37 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
38 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team
39 Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange
40 Ben Kersten (Aus) Fly V Australia
41 Shinpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
42 Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice
43 Eugen Wacker (Kgz) Giant Asia Racing Team
44 Sergey Renev (Kaz) Astana
45 Nikolay Ivanov (Kaz) Kazakhstan
46 Roman Krasilnikov (Rus) Polygon Sweet Nice
47 Alexander Schmitt (Ger) Team Kuota – Indeland
48 Soufiane Haddi (Mar) Morocco
49 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Asia Racing Team
50 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice
51 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
52 Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
53 Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano
54 Andrey Mizurov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team
55 Mads Christensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
56 Alexander Khatuntsev (Rus) Russian Federation
57 Biao Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
58 Mohcine Ichou (Mar) Morocco
59 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly p/b Kenda
60 Yassin Ait El Attar (Mar) Morocco
61 Mohamed Elghoumari (Mar) Morocco
62 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly p/b Kenda
63 Maxim Gourov (Kaz) Astana
64 Chin-Lung Huang (Tpe) Giant Asia Racing Team
65 Ricky Eno Jorgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
66 Lahcen Saber (Mar) Morocco
67 Volodymyr Starchyk (Ukr) Ukraine
68 Matthias Bertling (Ger) Team Kuota – Indeland
69 Tomas Smolen (Pol) CCC Polsat Polkowice
70 Roman Kireyev (Kaz) Astana
70 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto
72 Alex Coutts (GBr) Giant Asia Racing Team
73 Prajak Mahawong (Tha) Giant Asia Racing Team
74 Florenz Knauer (Ger) Team Kuota – Indeland
75 Rahim Ememi (IRI) Giant Asia Racing Team
76 Arkaitz Duran Aroca (Spa) Footon-Servetto
77 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
78 Alexey Shmidt (Rus) Russian Federation
79 Volodymyr Bileka (Ukr) Ukraine
80 Sergio Hernandez (USA) Jelly Belly p/b Kenda
81 David Deroo (Fra) Skil – Shimano
82 Pengfei Qi (Chn) Max Success Sports
83 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
84 Darren Rolfe (Aus) Fly V Australia
85 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
86 Hayden Brooks (Aus) Fly V Australia
87 Ting Deng (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
88 Ermanno Capelli (Ita) Footon-Servetto
89 Mario Gutierrez (Spa) Footon-Servetto
90 Hui Zhang (Chn) Max Success Sports
91 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
92 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice
93 Jimmy Pranata (Ina) Polygon Sweet Nice
94 Alexandre Shushemoin (Kaz) Kazakhstan
95 Vladimir Duma (Ukr) Ukraine
96 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice
97 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team
97 Sergey Kuzin (Kaz) Kazakhstan
99 Serhy Hrechyn (Ukr) Ukraine
100 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Kuota – Indeland
101 Hakan Nilsson (Swe) Continental Team Differdange
102 David Kopp (Ger) Team Kuota – Indeland
103 Alexey Lyalko (Kaz) Kazakhstan
104 Kenichi Suzuki (Jpn) Aisan Racing Team
105 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana
106 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Kuota – Indeland
107 Gang Xu (Chn) Max Success Sports
108 David Kemp (Aus) Fly V Australia
109 Evgeny Kovalev (Rus) Russian Federation 0:00:26
110 Matnur Matnur (Ina) Polygon Sweet Nice 0:00:30
111 Jin Long (Chn) Skil – Shimano 0:00:32
112 Berik Kupeshov (Kaz) Kazakhstan 0:00:38
113 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Ukraine 0:01:06
114 Oleh Solomko (Ukr) Ukraine
115 Phil Zajicek (USA) Fly V Australia
116 Zachary Davies (USA) Fly V Australia
117 Yuan Wei (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:01:12
118 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana 0:01:15
119 Stefan Cohnen (Ned) Continental Team Differdange
120 Michael Tronborg Kristensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
121 Christian Moberg Jörgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
122 William Dickeson (Aus) Jelly Belly p/b Kenda 0:01:31
DNF Bradeley Hall (Aus) Marco Polo Cycling Team
DNF Khalid Bounida (Ned) Marco Polo Cycling Team
DNF Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Marco Polo Cycling Team
DNF Pavel Stuchlik (Cze) Marco Polo Cycling Team
DNS Morten Knudsen (Den) Continental Team Differdange

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 9:45:56
2 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:04
3 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto 0:00:06
4 Arkaitz Duran Aroca (Spa) Footon-Servetto 0:00:07
5 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly p/b Kenda 0:00:08
6 Matthias Bertling (Ger) Team Kuota – Indeland
7 Volodymyr Starchyk (Ukr) Ukraine 0:00:09
8 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
9 Ruslan Tleubayev (Kaz) Kazakhstan 0:00:10
10 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
11 Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto
12 Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange
13 Alexander Schmitt (Ger) Team Kuota – Indeland
14 Volodymyr Bileka (Ukr) Ukraine
15 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
16 Mads Christensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
17 Maxim Gourov (Kaz) Astana
18 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano
19 Evgeniy Sladkov (Kaz) Kazakhstan
20 Alexei Markov (Rus) Russian Federation
21 Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano
22 Ermanno Capelli (Ita) Footon-Servetto
23 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly p/b Kenda
24 Shengjun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
25 Alex Coutts (GBr) Giant Asia Racing Team
26 Eugen Wacker (Kgz) Giant Asia Racing Team
27 Sergey Renev (Kaz) Astana
28 Alexander Khatuntsev (Rus) Russian Federation
29 Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice
30 Darren Rolfe (Aus) Fly V Australia
31 Andrey Mizurov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team
32 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:16
33 Alexander Serov (Rus) Russian Federation
34 Roman Kireyev (Kaz) Astana 0:00:25
35 Yuri Metlushenko (Ukr) Ukraine 0:02:16
36 Charles Bradley Huff (USA) Jelly Belly p/b Kenda 0:02:20
37 Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice 0:02:24
38 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
39 Michele Merlo (Ita) Footon-Servetto 0:02:26
40 David Kopp (Ger) Team Kuota – Indeland 0:02:27
41 Alexey Lyalko (Kaz) Kazakhstan
42 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:02:28
43 Gang Xu (Chn) Max Success Sports 0:02:29
44 Jonathan Cantwell (Aus) Fly V Australia 0:02:30
45 Vytautas Kaupas (Ltu) Continental Team Differdange
46 Sean Mazich (USA) Jelly Belly p/b Kenda
47 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
48 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
49 Valery Valynin (Rus) Russian Federation
50 Luc Hagenaars (Ned) Team Kuota – Indeland
51 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice
52 Soufiane Haddi (Mar) Morocco
53 Nikolay Ivanov (Kaz) Kazakhstan
54 Troels Ronning Vinther (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
55 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
56 Yassin Ait El Attar (Mar) Morocco
57 Serhy Hrechyn (Ukr) Ukraine
58 Vidal Celis Zabala (Spa) Footon-Servetto
59 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
60 Hayden Brooks (Aus) Fly V Australia
61 Shinpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
62 Ming Xing Xue (Chn) Max Success Sports
63 Biao Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
64 Pengfei Qi (Chn) Max Success Sports
65 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice
66 Lahcen Saber (Mar) Morocco
67 Kun Jiang (Chn) Max Success Sports
68 Prajak Mahawong (Tha) Giant Asia Racing Team
69 Sergey Kuzin (Kaz) Kazakhstan
70 Sea Keong Loh (Mas) Marco Polo Cycling Team
71 Mohcine Ichou (Mar) Morocco
72 Alexandre Shushemoin (Kaz) Kazakhstan
73 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Kuota – Indeland
74 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice
75 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
76 Sergio Hernandez (USA) Jelly Belly p/b Kenda
77 Chin-Lung Huang (Tpe) Giant Asia Racing Team
78 Hui Zhang (Chn) Max Success Sports
79 Jimmy Pranata (Ina) Polygon Sweet Nice
80 Mohamed Elghoumari (Mar) Morocco
81 Hakan Nilsson (Swe) Continental Team Differdange
82 Ting Deng (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
83 David Deroo (Fra) Skil – Shimano
84 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana
85 Kenichi Suzuki (Jpn) Aisan Racing Team
86 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Kuota – Indeland
87 Alexey Shmidt (Rus) Russian Federation
88 Vladimir Duma (Ukr) Ukraine
89 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Asia Racing Team 0:02:40
90 Evgeny Kovalev (Rus) Russian Federation 0:02:56
91 Jin Long (Chn) Skil – Shimano 0:03:02
92 Berik Kupeshov (Kaz) Kazakhstan 0:03:22
93 Zachary Davies (USA) Fly V Australia 0:03:36
94 Phil Zajicek (USA) Fly V Australia
95 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana 0:03:45
96 William Dickeson (Aus) Jelly Belly p/b Kenda 0:04:01
97 Yuan Wei (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:04:02
98 Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:05:14
99 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange 0:06:00
100 Tomas Smolen (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:06:19
101 Michael Tronborg Kristensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning 0:06:36
102 Roman Krasilnikov (Rus) Polygon Sweet Nice 0:08:06
103 Patria Rastra (Ina) Polygon Sweet Nice
104 Florenz Knauer (Ger) Team Kuota – Indeland
105 Ivan Kovalev (Rus) Russian Federation 0:08:29
106 Ismail Ayoune (Mar) Morocco 0:08:34
107 Ricky Eno Jorgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
108 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
109 David Kemp (Aus) Fly V Australia
110 Mario Gutierrez (Spa) Footon-Servetto
111 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Ukraine 0:08:57
112 Matnur Matnur (Ina) Polygon Sweet Nice 0:09:04
113 Dene Rogers (NZl) Giant Asia Racing Team 0:09:31
114 Oleh Solomko (Ukr) Ukraine 0:09:40
115 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:12:10
116 Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:12:13
117 Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team
118 Rahim Ememi (IRI) Giant Asia Racing Team
119 Ben Kersten (Aus) Fly V Australia 0:12:17
120 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:12:19
121 Christian Moberg Jörgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning 0:13:37
122 Stefan Cohnen (Ned) Continental Team Differdange 0:19:36

Foto: www.cyclingnews.com