Zespół Androni Giocattoli zdobył drużynowy Puchar Włoch. To trofeum gwarantuje pewny start ekipy w Giro d’Italia 2011.

Zespół zdobył łącznie 838 punktów, dzięki regularnym, dobrym występom w najważniejszych włoskich wyścigach. Drugie miejsce przypadło drużynie De Rosa-Stac Plastic z 748 punktami na koncie, a Liquigas-Doimo był trzeci z dorobkiem 633 punktów.

Głównym „producentem” punktów dla drużyny był Michele Scarponi, który był czwarty w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia. W Trofeo Laigueglia triumfował Francesco Ginanni. Na włoskich sprintach zawsze w czołówce był Alberto Loddo, a Leonardo Bertagnolli walczył w klasykach.

“To ważny sukces, który chcemy zadedykować naszym fanom i sponsorów. Jako zespół, który jest zarejestrowany we Włoszech, będziemy z dumą nosić nasze koszulki,” powiedział kierownik zespołu Gianni Savio.

“Budujemy konkurencyjny zespołu na przyszły sezon, który będzie również spisywać się dobrze w międzynarodowych rankingach. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do nowego roku i będziemy z honorem walczyć we wszystkich wyścigach.

Androni Giocattoli, jest pierwszym zespołem, który na pewno wystartuje w Giro d’Italia 2011. Pełna trasa wyścigu zostanie opublikowana w Turynie 23 października.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments