Weteran ekipy RadioShack, José Luis „Chechu” Rubiera zakończy międzynarodową karierę w Giro di Lombardiia w sobotę, po 16 latach jako zawodowiec. 37-letni Hiszpan pojedzie jeszcze w kryterium w miejscowości Oviedo, 30 października. Jednak ostatnim prestiżowym wyścigiem będzie włoski klasyk.

Podczas swojej długiej kariery, Rubiera jeździł dla takich ekip jak: Kelme, US Postal Service, Astana i RadioShack. Często był kluczowym zawodnikiem do pomocy Lancowi Armstrong, podczas Tour de France. Był również członkiem zespołu Astana, gdy Alberto Contador zdobył w 2008r. Tour de France.

Rubiera wygrał dwa etapy w Giro d’Italia i zakończył ten wyścig oraz Hiszpańską Vueltę w pierwszej dziesiątce. Jego najlepszym wynikiem w tym sezonie było dziesiąta lokata w klasyfikacji generalnej Vuelta Ciclista Castilla y León.

„Myślę, że to już czas aby cieszyć się rodziną i spędzać więcej czasu w domu”, opowiada Rubiera w oświadczeniu z zespołu RadioShack.

„Uważam się za bardzo szczęśliwego człowieka. Miałem szczęście robić to co podobało mi się najbardziej. Zawsze w wykonywanie swoich zadań wkładałem całe serce. Poznałem duże grono swoich fanów na całym świecie, którzy wspierali mnie na trasach. W myślach cały czas będę kolarzem.”

Kompletny skład RadioShack na wyścig dookoła Lombardii: Janez Brajkovic, Mathew Busche, Chris Horner, Markel Irizar, Gregory Rast, Ivan Rovny, José Luis Rubiera i Haimar Zubeldia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments