Eddy Merckx odmówił wypowiedzi na temat sprawy Contadora przed opublikowaniem oficjalnych wyników badań analitycznych. „Nie jestem lekarzem. Trzeba być specjalistą, aby wydać wyrok w tej sprawie”, wyjaśnia Merckx. Belg jednak powiedział, że ma nadzieję, że może zaufać Hiszpanowi.

Merckx jest trochę zbulwersowany tym, że czekamy tak długo na wyniki badań.

Pięciokrotny zwycięzca Tour de France ostrożnie wypowiada się w sprawie Contadora, przyznaje, że jest trochę zdezorientowany informacjami napływającymi z mediów. Jak sam mówi, jeśli taka gwiazda jak Hiszpan nie grała uczciwie, to źle odbije się to na wizerunku kolarstwa.

„Mam nadzieję, że mogę mu zaufać”, powiedział Merckx w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport. „Byłby to poważny cios dla kolarstwa, jeśli Contador nie okazał się godnym tej wiary. Kontrola miała miejsce w lipcu, test został uznany za pozytywny w sierpniu, informację tę podano dopiero pod koniec września po dwóch miesiącach od kontroli. To bardzo dziwne.”

Kolarze popełniają wiele błędów, ale cieszy to, że zaczęliśmy podążać prawą ścieżką. Wykrywalność zwiększyła się znacznie, ale na podanym przykładzie widać, że ta dokładność nie zawsze przyczynia się do postrzegania kolarstwa, jako czystego sportu”, dodał Merckx.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments