Jak poinformował Zarząd Klubu MKS Polkowice, w ostatnim czasie zostały ostatecznie uzgodnione i podpisane dwa kolejne kontrakty z kolarzami Mróz ActivJet, którzy w sezonie kolarskim 2011 wzmocnią ekipę CCC Polsat Polkowice.

Kontrakty podpisali: zwycięzca wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich i Uzdrowisk Karpackich, Górski Mistrz Polski i 7. kolarz Tour de Pologne 2010 – Marek Rutkiewicz oraz Mateusz Taciak, jeden z lepszych specjalistów jazdy indywidualnej na czas, m.in. brązowy medalista z 2009 r.

Dyrektor ekipy Robert Krajewski poinformował również jak przebiega proces rejestracji ekipy CCC Polsat Polkowice w gronie ekip Pro Continental.

….w sezonie kolarskim 2011 rejestracja ekip, które ubiegają sie o statut zespołów Pro Tour i Pro Continental została bardzo zaostrzona. Każda z drużyn, która ubiega się o miejsce w gronie najlepszych zespołów musiała do 1 października br. złożyć najważniejsze dokumenty w postaci: gwarancji bankowej, kontraktu ze sponsorami, kontraktów z min. 10 zawodnikami podpisanymi przez obydwie strony oraz budżet na rok 2011 wraz z biznes planem.

Na podstawie poprawnie złożonych dokumentów firma audytorska Ernst&Young współpracująca z UCI w dniu 03.10.2010 przesłała do zainteresowanych zespołów oraz UCI informację o tym czy otrzymane dokumenty spełniały wymogi formalne. Na podstawie przesłanych informacji UCI ogłosiło listę drużyn, które przeszły pierwszy etap rejestracji na sezon 2011. W gronie wymienionych drużyn znalazła sie również ekipa CCC Polsat Polkowice.

Kolejnym etapem będzie weryfikacja pozostałych dokumentów oraz ocena pozostałych aspektów sportowych, etycznych, finansowych oraz administracyjnych każdej z ekip, która potrwa do 30 października.

Od 1 listopada UCI będzie systematycznie podawało nazwy tych zespołów, które spełniły wszystkie kryteria i oficjalnie zostały zarejestrowane. Weryfikacja ostatnich zespołów potrwa do 10 grudnia gdzie zostanie zamknięta lista zespołów zarejestrowanych w gronie Pro tour oraz Pro Continental – powiedział Robert Krajewski.

Źródło: CCC Polsat