Riccardo Riccò (Vacansoleil) odniósł zwycięstwo w Coppa Sabatini po bitwie między ekipami Vacansoleil oraz ISD-Neri na mecie w Peccioli. Riccò pokonał swojego kolegę z drużyny Marco Marcato oraz Leonardo Bertagnolliego (Androni).

Sukces Riccò podtrzymuje nieprzyjemną polemikę, która zapanowała we włoskim kolarstwie w ostatnich dniach. Chodzi o włoskiego prokuratora zajmującego się badaniem spraw dopingowych, Ettore Torriego który stwierdził, że doping jest powszechny w sporcie. Oliwy do ognia dodała informacja włoskiej policji która nie dawno przeszukała dom kolarza w Modenie.

Przez większą część wyścigu, na czele znajdowała się czwórka kolarzy: Alessandro Proni (Acqua & Sapone), Leonardo Pinizzotto (Miche), Davide Bonuccelli (CDC) oraz Federico Canutti (Colnago-CSF). Kwartet zdobył maksymalną przewagę 3:50 i został schwytany na 40 km przed metą.

Oscar Pujol (Cervelo) i Johnny Hoogerland (Vacansoleil) to zawodnicy, którzy próbowali uciec w ostatniej fazie ekipy. Nie pozwalała na to ekipa ISD, która pracowała na swojego lidera, Giovanniego Viscontiego. Mistrz Włoch na ostatnich kilometrach wykorzystywał każdą zmarszczkę na trasie aby odjechać od reszty stawki.

Na finiszu jednak więcej sił zachował Rico, który sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo dla Vacansoleil. Drugi był Marcato, trzeci Bertagnolli. Czwarty przyjechał umordowany atakami Visconti.

1 Riccardo Ricco (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
2 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
3 Leonardo Bertagnolli (Ita) Androni Giocattoli
4 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri
5 Staf Scheirlinkx (Bel) Omega Pharma Lotto
6 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox
7 Davide Appollonio (Ita) Cervelo
8 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
9 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox
10 Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments