Thomas Voeckler potwierdził, że będzie jeździł w przyszłym sezonie dla Cofidisu jeśli jego dotychczasowa drużyna Bbox-Bouygues Telecom zaprzestanie działaności.

Ostateczne ogłoszenie o decyzji o przyszłości decyzji ma ukazać się za tydzień, jednak mistrz Francji ma nadzieję na przetrwanie swojej ekipy.

“Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Cofidisem na dwa lata,” powiedział Voeckler dla Ouest France.Byłem również w kontakcie z Saur-Sojasun, jednak wyjaśniłem mój wybór Stéphane`owi Heulot. W jego ekipie było by mi dobrze, ale Cofidis ma szansę być w ProTour i zaoferować mi lepszy kalendarz startów “.

Voeckler spędził całą swoją zawodową karierę w zespole Jeana-René Bernaudeau i wielokrotnie podkreślał, że chciał pozostać wierny drużynie tak długo aż będzie ona istnieć. Nie przeszkadzało mu nawet to że zespół opuścili Pierrick Fedrigo i Nicolas Vogondy, którzy odeszli odpowiednio do FDJ i Cofidisu.

Obudziłem się o 4 rano. Spałem bardzo mało w nocy i myślałem nad wieloma rzeczami jednak podjąłem decyzję ” wyjaśnia Voeckler. “Mam wciąż nadzieję na cud. Wierzę że mój zespół może kontynuować działalność. Niezależnie od tego czy tak się stanie, musiałem poinformować o tym menadżerów, którzy złożyli mi oferty.”