Johan Bruyneel, menadżer ekipy RadioShack zaoferował swoje poparcie dla byłego zawodnika jego ekipy, Alberto Contadora, który uzyskał pozytywny wynik badania na Clenbuterol w Tour de France. Bruyneel mówi, iż nie wierzy w to, że Contador mógł świadomie korzystać z produktu.

„Jak wielu ludzi, byłem bardzo zaskoczony gdy dowiedziałem się o pozytywnym wyniku badania Alberto,” powiedział Bruyneel. “Jako człowiek, który współpracował z Alberto przez trzy lata (2007-2009) , jestem przekonany że jest ofiarą zanieczyszczonej żywności i nie świadomie spożył tę substancję.”

“Od 2007 roku Contador jest uznawany za jednego z najlepszych na świecie kolarzy. Od tego czasu jest non stop kontrolowany, jednak nadal wygrywał wyścigi, a żadne z poważnych badań nie wykazało że nas oszukuje. Alberto ciężko pracował na swoje wyniki i może być wzorem do naśladowania dla wielu młodych kolarzy.”

Bruyneel pracował z Contadorem w Discovery Channel i Astanie. Razem wygrali wszystkie trzy Grand Toury: Tour de France w 2007 i 2009, w międzyczasie wygrywając Giro d’Italia w 2008 roku oraz Vuelta a España.