Wyniki 21 etapu oraz końcowe klasyfikacje z dnia 19.09.2010, Madryt, dystans 85 km
1 | Tyler Farrar (USA) Garmin-Transitions | 2:02:24 | |
2 | Mark Cavendish (GBr) Team HTC-Columbia | ||
3 | Allan Davis (Aus) Astana | ||
4 | Wouter Weylandt (Bel) Quick Step | ||
5 | Matthew Goss (Aus) Team HTC-Columbia | ||
6 | Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini | ||
7 | Manuel Cardoso (Por) Footon-Servetto | ||
8 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | ||
9 | Juan-Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank | ||
10 | Danilo Hondo (Ger) Lampre-Farnese Vini | ||
11 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana | ||
12 | Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini | ||
13 | Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
14 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ | ||
15 | Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto | ||
16 | Jorge Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur | ||
17 | Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
18 | Aleksandr Kolobnev (Rus) Team Katusha | ||
19 | Daniele Bennati (Ita) Liquigas-Doimo | ||
20 | Sébastien Hinault (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
21 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo | 0:00:04 | |
22 | Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha | ||
23 | Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank | ||
24 | Thomas Peterson (USA) Garmin-Transitions | ||
25 | Xavier Tondo (Spa) Cervélo Test Team | ||
26 | Michel Kreder (Ned) Garmin-Transitions | ||
27 | Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia | ||
28 | Peter Velits (Svk) Team HTC-Columbia | ||
29 | Mauricio Ardila (Col) Rabobank | ||
30 | Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha | ||
31 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | ||
32 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram | ||
33 | David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne | ||
34 | Robert Förster (Ger) Team Milram | ||
35 | Josep Jufre (Spa) Astana | ||
36 | Nicolas Roche (Irl) Ag2R-La Mondiale | ||
37 | Kevin De Weert (Bel) Quick Step | ||
38 | Bjorn Schröder (Ger) Team Milram | ||
39 | Carlos Sastre (Spa) Cervélo Test Team | ||
40 | Ivan Santaromita (Ita) Liquigas-Doimo | ||
41 | Christophe Le Mevel (Fra) FDJ | ||
42 | David Garcia Dapena (Spa) Xacobeo Galicia | ||
43 | Luis Pasamontes (Spa) Caisse d’Epargne | ||
44 | Ruben Plaza (Spa) Caisse d’Epargne | ||
45 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:00:11 | |
46 | Xavier Florencio (Spa) Cervélo Test Team | ||
47 | Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank | ||
48 | Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne | ||
49 | Tom Danielson (USA) Garmin-Transitions | ||
50 | Remy Di Gregorio (Fra) FDJ | ||
51 | Ludovic Turpin (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
52 | Mikael Cherel (Fra) FDJ | ||
53 | Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | ||
54 | Oliver Zaugg (Swi) Liquigas-Doimo | ||
55 | Christophe Riblon (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
56 | Paul Voss (Ger) Team Milram | ||
57 | Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | ||
58 | Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne | ||
59 | Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 0:00:17 | |
60 | Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo | 0:00:19 | |
61 | Nikolas Maes (Bel) Quick Step | ||
62 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Doimo | 0:00:20 | |
63 | Andrey Kashechkin (Kaz) Lampre-Farnese Vini | ||
64 | Nick Nuyens (Bel) Rabobank | ||
65 | Hubert Dupont (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
66 | Joan Horrach (Spa) Team Katusha | ||
67 | Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha | ||
68 | Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
69 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank | ||
70 | Remi Pauriol (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | ||
71 | Gustavo Cesar-Veloso (Spa) Xacobeo Galicia | ||
72 | Sébastien Chavanel (Fra) FDJ | ||
73 | Dmitry Fofonov (Kaz) Astana | ||
74 | Andrey Zeits (Kaz) Astana | ||
75 | Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo | ||
76 | Jürgen Van Goolen (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
77 | Inigo Cuesta (Spa) Cervélo Test Team | ||
78 | Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini | ||
79 | Assan Bazayev (Kaz) Astana | ||
80 | Juan-Jose Oroz (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
81 | Alberto Benitez (Spa) Footon-Servetto | ||
82 | Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto | ||
83 | Delio Fernandez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
84 | Dominik Roels (Ger) Team Milram | ||
85 | Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:00:28 | |
86 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le crédit en ligne | 0:00:34 | |
87 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 0:00:36 | |
88 | Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha | ||
89 | Gustavo Iglesias (Spa) Xacobeo Galicia | ||
90 | Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur | ||
91 | Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R-La Mondiale | 0:00:38 | |
92 | Vincent Jerôme (Fra) BBOX Bouygues Telecom | ||
93 | Perrig Quemeneur (Fra) BBOX Bouygues Telecom | ||
94 | Sergey Renev (Kaz) Astana | ||
95 | David Lopez (Spa) Caisse d’Epargne | ||
96 | Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
97 | Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne | ||
98 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, le crédit en ligne | ||
99 | Kanstantin Sivtsov (Blr) Team HTC-Columbia | ||
100 | Aleksandr Dyachenko (Kaz) Astana | ||
101 | Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini | 0:00:42 | |
102 | Frederik Willems (Bel) Liquigas-Doimo | ||
103 | Carlos Barredo (Spa) Quick Step | 0:00:44 | |
104 | Matteo Tosatto (Ita) Quick Step | ||
105 | Dario Cataldo (Ita) Quick Step | ||
106 | Antonio Piedra (Spa) Andalucia-Cajasur | ||
107 | Jose Angel Gomez-Marchante (Spa) Andalucia-Cajasur | ||
108 | Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cajasur | ||
109 | Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank | ||
110 | Leif Hoste (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:00:47 | |
111 | Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto | ||
112 | Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
113 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Farnese Vini | ||
114 | Markus Eichler (Ger) Team Milram | 0:00:55 | |
115 | Christian Vande Velde (USA) Garmin-Transitions | 0:00:56 | |
116 | David Millar (GBr) Garmin-Transitions | ||
117 | Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
118 | Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia | ||
119 | Mathieu Sprick (Fra) BBOX Bouygues Telecom | ||
120 | Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank | ||
121 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | ||
122 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | 0:01:04 | |
123 | Andreas Stauff (Ger) Quick Step | ||
124 | Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia | ||
125 | Jose Vicente Toribio (Spa) Andalucia-Cajasur | ||
126 | Juan Javier Estrada (Spa) Andalucia-Cajasur | ||
127 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
128 | Blel Kadri (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
129 | Juan-Manuel Garate (Spa) Rabobank | ||
130 | Jose Vincente Garcia Acosta (Spa) Caisse d’Epargne | ||
131 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana | ||
132 | Javier Moreno (Spa) Andalucia-Cajasur | ||
133 | Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne | ||
134 | Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R-La Mondiale | ||
135 | Denis Menchov (Rus) Rabobank | ||
136 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank | ||
137 | Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini | ||
138 | Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto | ||
139 | Davide Malacarne (Ita) Quick Step | ||
140 | Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto | ||
141 | Niki Terpstra (Ned) Team Milram | 0:01:28 | |
142 | David Gutierrez Gutierrez (Spa) Footon-Servetto | 0:01:40 | |
143 | Tejay Van Garderen (USA) Team HTC-Columbia | ||
144 | Pierre Cazaux (Fra) FDJ | 0:01:55 | |
145 | Martin Velits (Svk) Team HTC-Columbia | 0:02:11 | |
146 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
147 | Lars-Ytting Bak (Den) Team HTC-Columbia | ||
148 | Oscar Pujol (Spa) Cervélo Test Team | ||
149 | Johann Tschopp (Swi) BBOX Bouygues Telecom | ||
150 | Dominik Klemme (Ger) Team Saxo Bank | 0:02:14 | |
151 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | ||
152 | Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur | ||
153 | Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia | ||
154 | Matthew Wilson (Aus) Garmin-Transitions | ||
155 | Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo | 0:02:19 | |
156 | William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 0:00:00 |
Końcowa klasyfikacja generalna Vuelta a Espana 2010:
1 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo | 87:18:31 | |
2 | Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia | 0:00:43 | |
3 | Peter Velits (Svk) Team HTC-Columbia | 0:03:04 | |
4 | Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha | 0:04:22 | |
5 | Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank | 0:04:45 | |
6 | Xavier Tondo (Spa) Cervélo Test Team | 0:04:54 | |
7 | Nicolas Roche (Irl) Ag2R-La Mondiale | 0:05:05 | |
8 | Carlos Sastre (Spa) Cervélo Test Team | 0:06:08 | |
9 | Tom Danielson (USA) Garmin-Transitions | 0:06:18 | |
10 | Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne | 0:07:44 | |
11 | David Garcia Dapena (Spa) Xacobeo Galicia | 0:09:39 | |
12 | Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:11:00 | |
13 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | 0:13:07 | |
14 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 0:14:34 | |
15 | Christophe Le Mevel (Fra) FDJ | 0:16:38 | |
16 | Ruben Plaza (Spa) Caisse d’Epargne | 0:16:42 | |
17 | Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha | 0:17:56 | |
18 | Andrey Kashechkin (Kaz) Lampre-Farnese Vini | 0:21:16 | |
19 | Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:24:38 | |
20 | Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank | 0:25:17 | |
21 | Remy Di Gregorio (Fra) FDJ | 0:27:33 | |
22 | Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne | 0:28:56 | |
23 | Ludovic Turpin (Fra) Ag2R-La Mondiale | 0:30:26 | |
24 | Josep Jufre (Spa) Astana | 0:32:44 | |
25 | David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne | 0:35:29 | |
26 | Inigo Cuesta (Spa) Cervélo Test Team | 0:37:42 | |
27 | Thomas Peterson (USA) Garmin-Transitions | 0:38:04 | |
28 | Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo | 0:38:45 | |
29 | Aleksandr Kolobnev (Rus) Team Katusha | 0:39:24 | |
30 | Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia | 0:46:00 | |
31 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:48:12 | |
32 | Aleksandr Dyachenko (Kaz) Astana | 0:50:55 | |
33 | Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne | 0:53:14 | |
34 | Jürgen Van Goolen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:54:13 | |
35 | Tejay Van Garderen (USA) Team HTC-Columbia | 0:56:06 | |
36 | Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha | 0:56:25 | |
37 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram | 1:03:26 | |
38 | Kanstantin Sivtsov (Blr) Team HTC-Columbia | 1:07:00 | |
39 | Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto | 1:08:17 | |
40 | Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini | 1:12:46 | |
41 | Denis Menchov (Rus) Rabobank | 1:13:44 | |
42 | David Lopez (Spa) Caisse d’Epargne | 1:25:10 | |
43 | Carlos Barredo (Spa) Quick Step | 1:26:16 | |
44 | Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia | 1:27:31 | |
45 | Gustavo Cesar-Veloso (Spa) Xacobeo Galicia | 1:34:41 | |
46 | Juan-Manuel Garate (Spa) Rabobank | 1:35:38 | |
47 | Luis Pasamontes (Spa) Caisse d’Epargne | 1:35:55 | |
48 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | 1:36:06 | |
49 | Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto | 1:36:15 | |
50 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 1:38:51 | |
51 | Oliver Zaugg (Swi) Liquigas-Doimo | 1:41:23 | |
52 | Javier Moreno (Spa) Andalucia-Cajasur | 1:43:50 | |
53 | Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R-La Mondiale | 1:44:09 | |
54 | Mathieu Sprick (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 1:45:50 | |
55 | Hubert Dupont (Fra) Ag2R-La Mondiale | 1:46:30 | |
56 | Juan-Jose Oroz (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:47:27 | |
57 | Dmitry Fofonov (Kaz) Astana | 1:50:41 | |
58 | Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R-La Mondiale | 1:52:36 | |
59 | Christian Vande Velde (USA) Garmin-Transitions | 1:52:49 | |
60 | Delio Fernandez (Spa) Xacobeo Galicia | 1:53:33 | |
61 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Farnese Vini | 1:56:46 | |
62 | Mikael Cherel (Fra) FDJ | 1:58:58 | |
63 | Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia | 2:00:52 | |
64 | Kevin De Weert (Bel) Quick Step | 2:01:44 | |
65 | Ivan Santaromita (Ita) Liquigas-Doimo | 2:05:08 | |
66 | Oscar Pujol (Spa) Cervélo Test Team | 2:06:08 | |
67 | Matteo Tosatto (Ita) Quick Step | 2:07:19 | |
68 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana | 2:07:28 | |
69 | Gustavo Iglesias (Spa) Xacobeo Galicia | 2:07:34 | |
70 | Paul Voss (Ger) Team Milram | 2:07:39 | |
71 | Dario Cataldo (Ita) Quick Step | 2:09:54 | |
72 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank | 2:10:26 | |
73 | Remi Pauriol (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 2:11:14 | |
74 | Joan Horrach (Spa) Team Katusha | 2:12:17 | |
75 | Alberto Benitez (Spa) Footon-Servetto | 2:12:24 | |
76 | Allan Davis (Aus) Astana | 2:13:16 | |
77 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Doimo | 2:13:23 | |
78 | Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne | 2:13:52 | |
79 | Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo | 2:14:17 | |
80 | Jose Angel Gomez-Marchante (Spa) Andalucia-Cajasur | 2:15:25 | |
81 | Johann Tschopp (Swi) BBOX Bouygues Telecom | 2:15:40 | |
82 | Blel Kadri (Fra) Ag2R-La Mondiale | 2:16:40 | |
83 | Assan Bazayev (Kaz) Astana | 2:16:51 | |
84 | Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:21:52 | |
85 | Daniele Bennati (Ita) Liquigas-Doimo | 2:24:11 | |
86 | Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto | 2:24:40 | |
87 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, le crédit en ligne | 2:25:41 | |
88 | Frederik Willems (Bel) Liquigas-Doimo | 2:27:06 | |
89 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 2:29:15 | |
90 | Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini | 2:32:44 | |
91 | Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur | 2:34:46 | |
92 | Juan Javier Estrada (Spa) Andalucia-Cajasur | 2:37:08 | |
93 | Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur | 2:37:54 | |
94 | Vincent Jerôme (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 2:40:11 | |
95 | Niki Terpstra (Ned) Team Milram | 2:42:39 | |
96 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le crédit en ligne | 2:43:03 | |
97 | Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini | 2:44:32 | |
98 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | 2:44:54 | |
99 | Sergey Renev (Kaz) Astana | 2:45:14 | |
100 | Perrig Quemeneur (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 2:47:58 | |
101 | Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:49:42 | |
102 | Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 2:49:43 | |
103 | Andrey Zeits (Kaz) Astana | 2:50:38 | |
104 | Xavier Florencio (Spa) Cervélo Test Team | 2:53:57 | |
105 | Antonio Piedra (Spa) Andalucia-Cajasur | 2:54:37 | |
106 | Martin Velits (Svk) Team HTC-Columbia | 2:54:43 | |
107 | Bjorn Schröder (Ger) Team Milram | 2:56:43 | |
108 | Danilo Hondo (Ger) Lampre-Farnese Vini | 2:59:19 | |
109 | David Millar (GBr) Garmin-Transitions | 3:07:54 | |
110 | Pierre Cazaux (Fra) FDJ | 3:12:19 | |
111 | William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 3:12:35 | |
112 | Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini | 3:13:51 | |
113 | David Gutierrez Gutierrez (Spa) Footon-Servetto | 3:14:44 | |
114 | Markus Eichler (Ger) Team Milram | 3:16:25 | |
115 | Jose Vincente Garcia Acosta (Spa) Caisse d’Epargne | 3:18:33 | |
116 | Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank | 3:22:27 | |
117 | Sébastien Hinault (Fra) Ag2R-La Mondiale | 3:22:34 | |
118 | Leif Hoste (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3:22:51 | |
119 | Dominik Roels (Ger) Team Milram | 3:24:48 | |
120 | Mauricio Ardila (Col) Rabobank | 3:26:55 | |
121 | Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 3:27:33 | |
122 | Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto | 3:28:02 | |
123 | Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cajasur | 3:29:42 | |
124 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 3:30:52 | |
125 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3:31:13 | |
126 | Davide Malacarne (Ita) Quick Step | 3:34:20 | |
127 | Nick Nuyens (Bel) Rabobank | 3:36:08 | |
128 | Manuel Cardoso (Por) Footon-Servetto | 3:36:29 | |
129 | Jose Vicente Toribio (Spa) Andalucia-Cajasur | 3:39:28 | |
130 | Christophe Riblon (Fra) Ag2R-La Mondiale | 3:40:56 | |
131 | Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto | 3:41:41 | |
132 | Nikolas Maes (Bel) Quick Step | 3:42:03 | |
133 | Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia | 3:42:09 | |
134 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank | 3:42:44 | |
135 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ | 3:42:53 | |
136 | Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini | 3:44:35 | |
137 | Robert Förster (Ger) Team Milram | 3:46:30 | |
138 | Matthew Goss (Aus) Team HTC-Columbia | 3:46:42 | |
139 | Sébastien Chavanel (Fra) FDJ | 3:49:44 | |
140 | Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank | 3:52:52 | |
141 | Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:53:19 | |
142 | Tyler Farrar (USA) Garmin-Transitions | 3:54:20 | |
143 | Matthew Wilson (Aus) Garmin-Transitions | 3:54:50 | |
144 | Mark Cavendish (GBr) Team HTC-Columbia | 3:55:57 | |
145 | Andreas Stauff (Ger) Quick Step | 3:56:35 | |
146 | Wouter Weylandt (Bel) Quick Step | 3:56:52 | |
147 | Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto | 4:00:12 | |
148 | Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha | 4:00:29 | |
149 | Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo | 4:01:31 | |
150 | Jorge Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur | 4:03:01 | |
151 | Juan-Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 4:03:47 | |
152 | Michel Kreder (Ned) Garmin-Transitions | 4:06:47 | |
153 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana | 4:10:32 | |
154 | Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 4:11:31 | |
155 | Dominik Klemme (Ger) Team Saxo Bank | 4:13:02 | |
156 | Lars-Ytting Bak (Den) Team HTC-Columbia | 4:19:30 |
Klasyfikacja punktowa:
1 | Mark Cavendish (GBr) Team HTC-Columbia | 156 | pts |
2 | Tyler Farrar (USA) Garmin-Transitions | 149 | |
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo | 120 | |
4 | Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha | 110 | |
5 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 104 | |
6 | Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia | 97 | |
7 | Peter Velits (Svk) Team HTC-Columbia | 88 | |
8 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 72 | |
9 | Nicolas Roche (Irl) Ag2R-La Mondiale | 63 | |
10 | Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank | 62 | |
11 | Daniele Bennati (Ita) Liquigas-Doimo | 61 | |
12 | Manuel Cardoso (Por) Footon-Servetto | 56 | |
13 | Xavier Tondo (Spa) Cervélo Test Team | 54 | |
14 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ | 53 | |
15 | Wouter Weylandt (Bel) Quick Step | 52 | |
16 | Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto | 50 | |
17 | Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini | 50 | |
18 | Juan-Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 45 | |
19 | Allan Davis (Aus) Astana | 44 | |
20 | Matthew Goss (Aus) Team HTC-Columbia | 42 | |
21 | Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel-Euskadi | 41 | |
22 | Denis Menchov (Rus) Rabobank | 38 | |
23 | Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi | 37 | |
24 | Robert Förster (Ger) Team Milram | 37 | |
25 | Carlos Barredo (Spa) Quick Step | 35 | |
26 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 32 | |
27 | Carlos Sastre (Spa) Cervélo Test Team | 30 | |
28 | David Lopez (Spa) Caisse d’Epargne | 26 | |
29 | Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne | 25 | |
30 | Tom Danielson (USA) Garmin-Transitions | 25 | |
31 | Sébastien Hinault (Fra) Ag2R-La Mondiale | 25 | |
32 | Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne | 24 | |
33 | David Garcia Dapena (Spa) Xacobeo Galicia | 23 | |
34 | Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne | 23 | |
35 | Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur | 21 | |
36 | Christophe Le Mevel (Fra) FDJ | 21 | |
37 | Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne | 21 | |
38 | Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo | 21 | |
39 | Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia | 21 | |
40 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, le crédit en ligne | 20 | |
41 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le crédit en ligne | 20 | |
42 | Andreas Stauff (Ger) Quick Step | 20 | |
43 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 18 | |
44 | Johann Tschopp (Swi) BBOX Bouygues Telecom | 18 | |
45 | Ruben Plaza (Spa) Caisse d’Epargne | 17 | |
46 | Blel Kadri (Fra) Ag2R-La Mondiale | 17 | |
47 | Dominik Roels (Ger) Team Milram | 16 | |
48 | Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha | 16 | |
49 | Kevin De Weert (Bel) Quick Step | 16 | |
50 | Martin Velits (Svk) Team HTC-Columbia | 16 | |
51 | Danilo Hondo (Ger) Lampre-Farnese Vini | 16 | |
52 | Dario Cataldo (Ita) Quick Step | 15 | |
53 | Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto | 15 | |
54 | David Millar (GBr) Garmin-Transitions | 14 | |
55 | Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank | 14 | |
56 | Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo | 14 | |
57 | Assan Bazayev (Kaz) Astana | 14 | |
58 | Oscar Pujol (Spa) Cervélo Test Team | 13 | |
59 | Javier Moreno (Spa) Andalucia-Cajasur | 12 | |
60 | Pierre Cazaux (Fra) FDJ | 12 | |
61 | Sébastien Chavanel (Fra) FDJ | 12 | |
62 | David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne | 11 | |
63 | Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia | 11 | |
64 | Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto | 11 | |
65 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana | 11 | |
66 | Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto | 11 | |
67 | Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto | 11 | |
68 | Tejay Van Garderen (USA) Team HTC-Columbia | 10 | |
69 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | 10 | |
70 | Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi | 10 | |
71 | Leif Hoste (Bel) Omega Pharma-Lotto | 10 | |
72 | Niki Terpstra (Ned) Team Milram | 9 | |
73 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | 9 | |
74 | Remy Di Gregorio (Fra) FDJ | 9 | |
75 | Paul Voss (Ger) Team Milram | 9 | |
76 | Nikolas Maes (Bel) Quick Step | 9 | |
77 | Perrig Quemeneur (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 8 | |
78 | Josep Jufre (Spa) Astana | 7 | |
79 | Inigo Cuesta (Spa) Cervélo Test Team | 7 | |
80 | Dmitry Fofonov (Kaz) Astana | 7 | |
81 | Juan Javier Estrada (Spa) Andalucia-Cajasur | 6 | |
82 | Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur | 6 | |
83 | Xavier Florencio (Spa) Cervélo Test Team | 6 | |
84 | Markus Eichler (Ger) Team Milram | 6 | |
85 | Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cajasur | 6 | |
86 | Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto | 5 | |
87 | Jorge Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur | 5 | |
88 | William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 5 | |
89 | Jose Vicente Toribio (Spa) Andalucia-Cajasur | 5 | |
90 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana | 5 | |
91 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi | 4 | |
92 | Juan-Jose Oroz (Spa) Euskaltel-Euskadi | 4 | |
93 | Mikael Cherel (Fra) FDJ | 4 | |
94 | David Gutierrez Gutierrez (Spa) Footon-Servetto | 4 | |
95 | Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 4 | |
96 | Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha | 4 | |
97 | Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R-La Mondiale | 4 | |
98 | Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini | 4 | |
99 | Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3 | |
100 | Hubert Dupont (Fra) Ag2R-La Mondiale | 3 | |
101 | Aleksandr Kolobnev (Rus) Team Katusha | 2 | |
102 | Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R-La Mondiale | 2 | |
103 | Gustavo Iglesias (Spa) Xacobeo Galicia | 2 | |
104 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | 2 | |
105 | Antonio Piedra (Spa) Andalucia-Cajasur | 2 | |
106 | Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 2 | |
107 | Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia | 2 | |
108 | Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo | 2 | |
109 | Thomas Peterson (USA) Garmin-Transitions | 1 |
Klasyfikacja górska:
1 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 51 | pts |
2 | Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia | 43 | |
3 | Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia | 36 | |
4 | Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha | 29 | |
5 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo | 26 | |
6 | Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne | 25 | |
7 | Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia | 25 | |
8 | Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi | 21 | |
9 | Johann Tschopp (Swi) BBOX Bouygues Telecom | 18 | |
10 | Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank | 17 | |
11 | Carlos Barredo (Spa) Quick Step | 15 | |
12 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 15 | |
13 | Xavier Tondo (Spa) Cervélo Test Team | 15 | |
14 | Niki Terpstra (Ned) Team Milram | 14 | |
15 | Ruben Plaza (Spa) Caisse d’Epargne | 11 | |
16 | Christophe Le Mevel (Fra) FDJ | 10 | |
17 | Oscar Pujol (Spa) Cervélo Test Team | 10 | |
18 | Kevin De Weert (Bel) Quick Step | 10 | |
19 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le crédit en ligne | 10 | |
20 | David Millar (GBr) Garmin-Transitions | 9 | |
21 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 9 | |
22 | Dario Cataldo (Ita) Quick Step | 8 | |
23 | Inigo Cuesta (Spa) Cervélo Test Team | 8 | |
24 | Ludovic Turpin (Fra) Ag2R-La Mondiale | 6 | |
25 | Javier Moreno (Spa) Andalucia-Cajasur | 6 | |
26 | Martin Velits (Svk) Team HTC-Columbia | 6 | |
27 | David Garcia Dapena (Spa) Xacobeo Galicia | 5 | |
28 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | 5 | |
29 | Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini | 5 | |
30 | Blel Kadri (Fra) Ag2R-La Mondiale | 5 | |
31 | Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur | 5 | |
32 | Allan Davis (Aus) Astana | 4 | |
33 | Nicolas Roche (Irl) Ag2R-La Mondiale | 4 | |
34 | Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne | 4 | |
35 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi | 4 | |
36 | Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini | 4 | |
37 | Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto | 4 | |
38 | Mikael Cherel (Fra) FDJ | 4 | |
39 | Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo | 4 | |
40 | Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha | 3 | |
41 | Jorge Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur | 3 | |
42 | Gustavo Cesar-Veloso (Spa) Xacobeo Galicia | 3 | |
43 | Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne | 2 | |
44 | Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto | 2 | |
45 | Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R-La Mondiale | 2 | |
46 | Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur | 2 | |
47 | Pierre Cazaux (Fra) FDJ | 2 | |
48 | Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto | 2 | |
49 | Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha | 1 | |
50 | Thomas Peterson (USA) Garmin-Transitions | 1 | |
51 | Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo | 1 | |
52 | David Lopez (Spa) Caisse d’Epargne | 1 | |
53 | Luis Pasamontes (Spa) Caisse d’Epargne | 1 | |
54 | Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne | 1 | |
55 | Assan Bazayev (Kaz) Astana | 1 | |
56 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, le crédit en ligne | 1 | |
57 | Frederik Willems (Bel) Liquigas-Doimo | 1 | |
58 | Perrig Quemeneur (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 1 | |
59 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 1 | |
60 | Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia | 1 | |
61 | Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto | 1 |
Klasyfikacja kombinowana:
1 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo | 9 | pts |
2 | Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia | 11 | |
3 | Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha | 12 | |
4 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, le crédit en ligne | 23 | |
5 | Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank | 25 | |
6 | Xavier Tondo (Spa) Cervélo Test Team | 32 | |
7 | Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi | 43 | |
8 | Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne | 48 | |
9 | Nicolas Roche (Irl) Ag2R-La Mondiale | 49 | |
10 | Christophe Le Mevel (Fra) FDJ | 67 | |
11 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 67 | |
12 | David Garcia Dapena (Spa) Xacobeo Galicia | 71 | |
13 | Ruben Plaza (Spa) Caisse d’Epargne | 76 | |
14 | Carlos Barredo (Spa) Quick Step | 79 | |
15 | Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne | 93 | |
16 | Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia | 100 | |
17 | Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto | 102 | |
18 | Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia | 104 | |
19 | Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne | 110 | |
20 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | 114 | |
21 | Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo | 117 | |
22 | David Lopez (Spa) Caisse d’Epargne | 122 | |
23 | Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha | 124 | |
24 | Allan Davis (Aus) Astana | 127 | |
25 | Inigo Cuesta (Spa) Cervélo Test Team | 128 | |
26 | Kevin De Weert (Bel) Quick Step | 131 | |
27 | Johann Tschopp (Swi) BBOX Bouygues Telecom | 134 | |
28 | Javier Moreno (Spa) Andalucia-Cajasur | 136 | |
29 | Oscar Pujol (Spa) Cervélo Test Team | 141 | |
30 | Dario Cataldo (Ita) Quick Step | 145 | |
31 | Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto | 147 | |
32 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le crédit en ligne | 156 | |
33 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi | 157 | |
34 | Blel Kadri (Fra) Ag2R-La Mondiale | 158 | |
35 | Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne | 161 | |
36 | Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha | 162 | |
37 | Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur | 172 | |
38 | Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo | 174 | |
39 | Niki Terpstra (Ned) Team Milram | 181 | |
40 | Martin Velits (Svk) Team HTC-Columbia | 182 | |
41 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, le crédit en ligne | 183 | |
42 | David Millar (GBr) Garmin-Transitions | 183 | |
43 | Thomas Peterson (USA) Garmin-Transitions | 186 | |
44 | Mikael Cherel (Fra) FDJ | 193 | |
45 | Assan Bazayev (Kaz) Astana | 195 | |
46 | Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R-La Mondiale | 205 | |
47 | Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur | 206 | |
48 | Pierre Cazaux (Fra) FDJ | 217 | |
49 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 227 | |
50 | Perrig Quemeneur (Fra) BBOX Bouygues Telecom | 235 | |
51 | Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto | 265 | |
52 | Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto | 275 | |
53 | Jorge Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur | 278 | |
54 | Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia | 300 |
Klasyfikacja drużynowa:
1 | Team Katusha | 261:48:04 | |
2 | Caisse d’Epargne | 0:00:33 | |
3 | Xacobeo Galicia | 0:12:33 | |
4 | Cervelo Test Team | 0:17:50 | |
5 | AG2R – La Mondiale | 0:35:42 | |
6 | Liquigas – Doimo | 0:57:05 | |
7 | Omega Pharma – Lotto | 1:08:04 | |
8 | Euskaltel – Euskadi | 1:12:06 | |
9 | FDJ | 1:13:13 | |
10 | Team Saxo Bank | 1:17:45 | |
11 | Team HTC – Columbia | 1:18:18 | |
12 | Astana | 1:26:17 | |
13 | Garmin – Transitions | 1:43:52 | |
14 | Lampre – Farese Vini | 2:09:37 | |
15 | Cofidis, le credit en ligne | 2:13:34 | |
16 | Rabobank | 2:33:40 | |
17 | Team Milram | 3:04:10 | |
18 | Quick Step | 3:44:28 | |
19 | BBOX Bouygues Telecom | 4:05:55 | |
20 | Andalucia – Cajasur | 4:12:54 | |
21 | Footon – Servetto | 6:09:30 |